×
*** Wielkie liczenie pieniędzy wpłaconych na walkę z sepsą trwa. W sieci można jeszcze licytować wystawione przedmioty ***

Polkowice

W Polkowicach padł rekord zbiórki na rzecz WOŚP

Podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polkowicach zebrano prawie 88 tysięcy złotych. – To prawdziwy rekord finałów Wielkiej Orkiestry – cieszą się wolontariusze z Centrum Kultury. Pieniędzy z pewnością będzie więcej, bo wciąż trwają internetowe aukcje i licytacje atrakcyjnych przedmiotów.

Zderzenie dwóch ciężarówek. Kabina szofera zmiażdżona

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj w nocy na drodze ekspresowej S3 na odcinku Polkowice – Lubin. Zderzyły się tam dwa pojazdy ciężarowe. Kabina jednego z nich została wręcz zmiażdżona. Aż trudno w to uwierzyć, że nikomu nic się nie stało.

Młodzi aktorzy z Moskorzyna wystawili jasełka

Młodzi mieszkańcy Moskorzyna w gminie Polkowice przygotowali dla swoich sąsiadów miłą niespodziankę. Uczniowie wystawili jasełka, które w sposób wymowny i świąteczny bezpośrednio nawiązywały do historii Bożego Narodzenia.

Nie wolno nam zapomnieć o tym miejscu. Wyjątkowa uroczystość

W Polkowicach odbyła się dzisiaj wyjątkowa uroczystość religijna. Przed wejściem do Parku Ewangelickiego odsłonięto bowiem dwujęzyczną tablicę pamiątkową, przypominającą o historii tego miejsca. Tam, gdzie dzisiaj jest park – kiedyś istniał cmentarz ewangelicki. Dlatego dzisiaj w podniosłej uroczystości wzięli udział przedstawiciele Kościołów ewangelickich.

1 2 3 72