×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Polkowice

Niebieski pochód ulicami Polkowic. Uczcili Dzień Niezapominajki

Tradycyjnie z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki, ulicami Polkowic przeszedł barwny pochód przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Swoim strojem i kwiecistymi rekwizytami, maluchy przypomniały mieszkańcom o potrzebie dbania o naturalne środowisko. 

Polkowice wciąż inwestują w zielone płuca miasta

Władze Polkowic po raz kolejny udowadniają, że wciąż dbają o zielone płuca miasta. W ostatnich dniach, zgodnie z zapowiedzią, uporządkowane i zagospodarowane zostały tereny zielone między blokami przy ul. Wołodyjowskiego. Co ciekawe, to jedno z sześciu zadań, które gmina realizuje z dofinansowaniem z funduszy europejskich.

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców. Ulgi, podatki, dotacje

Kilkadziesiąt osób skorzystało z udziału w bezpłatnym szkoleniu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Właściciele firm mogli dowiedzieć się o obowiązujących ulgach podatkowych, poznać zasady ubiegania się o dofinansowanie z programów pomocowych czy skorzystać z doradztwa inwestycyjnego.

Zaproszenie na plener malarski do Grodowca

Choć do Dni Polkowic pozostało jeszcze sporo czasu, to już teraz Centrum Kultury zaprasza do udziału w plenerze malarskim ph: „Architektura sakralna i piękno natury Zagłębia Miedziowego”. Plener odbędzie się przy Sanktuarium Maryjnym w Grodowcu i potrwa kilka godzin.

1 2 3 56