×
*** Do Barbórki zostało jeszcze kilka dni, ale górnicza brać już świętuje w całym zagłębiu miedziowym! ***

Powiat lubiński

Poważne zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Rudnej

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na skrzyżowaniu Głogowskiej z ulicą Polną w Rudnej, tuż przy wyjeździe w kierunku Głogowa. Prawdopodobnie kierowca busa wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w prawidłowo jadące audi. Poszkodowany kierowca trafił do lubińskiego szpitala.

Oddali hołd ofiarom największej tragedii w historii KGHM

29 listopada to dzień szczególny i wyjątkowy dla pracowników KGHM. Dzisiaj bowiem przypada szósta rocznica największej w historii Polskiej Miedzi tragedii pod ziemią. Z tej okazji, w skupieniu i zadumie, zarząd miedziowej spółki, dyrektorzy oddziałów, szefowie spółek Grupy KGHM, samorządowcy, związkowcy i sami mieszkańcy oddali hołd ofiarom.

Dwaj bracia pod siatką po przeciwnej stronie. Kamil lepszy od Rafała

Mega sensacja w PlusLidze. Cuprum Lubin pokonało na wyjeździe wicemistrzów Polski i aktualnego lidera tabeli – zespół Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni trenera Pawła Ruska wygrali 3:1 i awansowali na 12. lokatę. Najlepszym zawodnikiem meczu został Grzegorz Pająk – rozgrywający Cuprum.

Gospodarka obiegu zamkniętego panaceum na kryzys?

Kryzys energetyczny spowodował, że wszyscy zadajemy sobie pytania: jak wyeliminować marnotrawstwo i zmaksymalizować wykorzystanie surowców i energii? Jak dać drugie życie rzeczom, zamiast produkować odpady? O tym mowa będzie podczas konferencji „Gospodarka o obiegu zamkniętym – racjonalne gospodarowanie zasobami”, która odbędzie się w dniach 28-30 listopada w Racławicach. Można uczestniczyć w niej także online.

1 2 3 120