×
*** Prezydent Lubina, Robert Raczyński był podsłuchiwany przez ABW. W tle są afery śmieciowe na terenie Dolnego Śląska ***

Powiat lubiński

Akcja „nakrętkowa” dla Wiktora Andrejko. Chcą uzbierać 10 tysięcy

Stowarzyszenie Lubin 2006 rozpoczyna kolejną akcję „nakrętkową”, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rehabilitację Wiktora Andrejko, ucznia II Liceum Ogólnokształcącego, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Organizatorzy i pomysłodawcy tego szczytnego przedsięwzięcia chcą uzbierać ze sprzedaży nakrętek 10 tysięcy złotych. Dają sobie czas do 15 marca. 

W obszarze zabudowanym zapomnieli o ograniczeniach

Funkcjonariusze z lubińskiej grupy SPEED w ostatnim czasie zatrzymali siedmiu kierowców, którzy jadąc w obszarze zabudowanym zapomnieli o obowiązującym ograniczeniu prędkości. Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania. To jednak nie jest koniec konsekwencji z jakimi muszą się liczyć.

Rok 2023 był dla Huty Miedzi Głogów bardzo ważny i historyczny

O tym, jak minął 2023 rok w działalności Huty Miedzi Głogów, o planach inwestycyjnych i założeniach produkcyjnych na najbliższy czas i wreszcie o pracy naukowej rzucającej nowe światło na pewne aspekty związane z metalurgią rozmawiamy z Piotrem Kwapisińskim, dyrektorem naczelnym Huty Miedzi Głogów.

Władze gminy Rudna pytają KGHM o sytuację hydrologiczną

W świetle pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji medialnych o możliwości zalewania przez wody podziemne kopalni Polkowice – Sieroszowice, co może stanowić zagrożenie dla zbiornika „Żelazny Most”, wójt gminy Rudna wystosował do władz Polskiej Miedzi prośbę o wyjaśnienie całej sytuacji.

1 2 3 188