×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Akademia Piłkarska Zagłębia trzecia w kraju

Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie została sklasyfikowana na wysokim trzecim miejscu w ogólnopolskim rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego za ubiegły, 2020 rok. W tej prestiżowej klasyfikacji klubów piłkarskich, akademię Zagłębia wyprzedzili tylko Lech Poznań i Górnik Zabrze.

W klasyfikacji uwzględniono wyniki współzawodnictwa w 4 kategoriach wiekowych: młodzieżowcu, juniorze, juniorze młodszym i młodziku. Pod lupę wzięto ponad 190 klubów z całej Polski. AP KGHM Zagłębie z wynikiem 179 punktów znalazła się na wysokim trzecim miejscu.

– Widać, że to potwierdza dobrą pracę, jaką wykonują trenerzy, sztab i pracownicy AP w wyżej wymienionych kategoriach wiekowych. Wiadomo, że oprócz suchych danych statystycznych, najważniejszy jest przede wszystkim rozwój zawodników i podnoszenie ich umiejętności. Aby stale podnosili sobie poprzeczkę i w przyszłości mogli grać na jak najwyższym poziomie rozgrywkowym. Choć oczywiście, bardzo miło jest być wyróżnionym przez Instytut Sportu – mówi Witold Lis, koordynator techniczny AP KGHM Zagłębie.

Wsród wszystkich kategorii najlepszy wynik Zagłębie Lubin uzyskało w kategorii Junior (86,26) oraz Młodzik (65). Dodatkowo całkiem nieźle punktowało także w kolumnie Junior Młodszy, gdzie wynik 27,24 był również najlepszy w województwie.

Top 10 rankingu:

  1. Lech Poznań 199,09 punktów;
  2. Górnik Zabrze 192 punkty;
  3. Zagłębie Lubin 179 punktów;
  4. Legia Warszawa 130,93 punktów;
  5. Cracovia 119,98 punktów;
  6. Jagiellonia Białystok 114,36 punktów;
  7. Korona Kielce 104,28 punktów;
  8. Śląsk Wrocław 101,9 punktów;
  9. Escola Varsovia 96,04 punktów;
  10.  Arka Gdynia 93,64 punktów.
 

Wybrane dla Ciebie

Polkowice wiceliderem inwestowania. Skuteczne zarządzanie wydatkami

Pismo Samorządu „Wspólnota” po raz kolejny zorganizowało plebiscyt samorządów pod względem wydatków inwestycyjnych. W rankingu: „Liderzy inwestycji”, drugie miejsce zajęła gmina Polkowice ze średnimi wydatkami na inwestycje per capita na poziomie 2368,20 zł.

KGHM „najważniejszą firmą dla Polski” w rankingu Rzeczpospolitej

Spółka KGHM została wyróżniona przez redakcję Rzeczpospolitej prestiżową nagrodą za „najważniejszą firmę dla Polski”. Dyplom uznania odebrał prezes Polskiej Miedzi, Marcin Chludziński. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbyła się w strefie Rzeczpospolitej podczas trwającego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Awans Gaworzyc w rankingu zamożnych gmin

Gmina Gaworzyce ma powody do satysfakcji. W dorocznym rankingu najbogatszych samorządów w Polsce, ta malownicza gmina na Wzgórzach Dalkowskich awansowała aż o 1045 pozycji!

Ranking Wprost. KGHM znów zbiera laury za produkcję srebra

Spółka KGHM zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu tygodnika Wprost „Polscy Ambasadorzy”. Zestawienie prezentuje stu największych polskich eksporterów surowców. Miedziowa spółka zdobyła tę nagrodę za produkcję srebra.

KGHM w światowej czołówce. Wysokie miejsce w prestiżowym rankingu

Znakomite wyniki finansowe i produkcyjne za I półrocze sprawiły, że spółka KGHM Polska Miedź znalazła się na wysokim siódmym miejscu w zestawieniu największych i czołowych producentów miedzi w świecie. Ranking sporządził portal dedykowany inwestorom kitco.com.

Polkowice jak „super miasteczko”. Najzamożniejsze miasto powiatowe

Gmina Polkowice po raz kolejny znalazła się na pierwszym miejscu wśród najbogatszych miast w Polsce. – Zamożność Polkowic przekłada się nie tylko na inwestycje w infrastrukturę, ochronę zdrowia czy poprawę bezpieczeństwa. To także wizerunek miasta, które wygląda pięknie, jak nigdy dotąd – komentuje burmistrz gminy, Łukasz Puźniecki.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.