×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Ależ emocje! Miedziowe straciły bramkę równo z końcową syreną

Ależ fantastyczne widowisko stworzyły dzisiaj szczypiornistki Zagłębia Lubin w starciu z francuskim zespołem Neptunes de Nantes. Do przerwy Miedziowe przegrywały z faworytkami różnicą jednej bramki, ale w drugiej połowie doprowadziły do wyrównania i objęły prowadzenie. W końcówce spotkania lubinianki miały piłkę meczową, ale popełniły błąd. Francuzki trafiły równo z końcową syreną i wygrały 27:26.

Faworytkami dzisiejszego pojedynku w hali RCS były przyjezdne. Nantes broni tytułu Ligi Europejskiej zdobytego w ubiegłym sezonie. Miedziowe miały jednak ze sobą kibiców, którzy gorąco i żywiołowo dopingowali. Podopieczne Bożeny Karkut źle weszły w mecz przegrywając już 1:4. W bramce gości rewelacyjnie spisywała się Adrianna Płaczek. Na szczęście lubinianki szybko się podniosły i w końcówce pierwszej połowy dopadły rywalki na jedną bramkę przegrywając 12:13.

Po zmianie stron Miedziowe goniły wynik i przy stanie 18:18 wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Emocje mieliśmy już do końca spotkania. Przy remisie 26:26, piłkę rozgrywały lubinianki, ale popełniły prosty błąd. Doświadczone Francuzki rzuciły na bramkę Moniki Maliczkiewicz równo z końcową syreną. Piłka zatrzepotała w siatce i to przyjezdne cieszyły się ze zwycięstwa.

Szkoda przegranej, bo lubinianki wysoko zawiesiły faworyzowanym rywalkom poprzeczkę. O tym, jak ciężki był to pojedynek dla Francuzek świadczy fakt, że po trafieniu zwycięskiej bramki, długo fetowały końcowy sukces.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.