×
*** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

Bardzo dobry wynik młodych sportowców

Na terenach Fundacji Krzyżowa odbył się VII Międzypokoleniowy Przełajowy Bieg Pojednania „Rodzina bez przemocy”, będący jednocześnie Dolnośląskim Finałem Otwartych Biegów Przełajowych LZS. Na starcie biegów stanęło 375 zawodniczek i zawodników w 18 kategoriach biegowych. Na zawodach Zespół Szkolno- Przedszkolny, gminę Radwanice, i jako jedyni powiat polkowicki, reprezentowało 28 uczniów pod opieką p. Cecylii Łakomiec i p. Anny Trochanowskiej.

Zawodnicy osiągnęli w Krzyżowej bardzo dobry wynik sportowy zdobywając 277 punktów do klasyfikacji gmin i powiatów województwa dolnośląskiego. Za te zawody gmina Radwanice została sklasyfikowana na 5 miejscu wśród 21 gmin reprezentowanych na biegach (za takimi gminami jak: Oława, Świdnica, Lwówek Śl., Kłodzko), a powiat polkowicki na 6 miejscu na 11 powiatów.

Na Finałach Biegów Przełajowych w Krzyżowej wśród naszych sportowców najlepszy wynik osiągnęła Kornelia Szylko, która zajęła I miejsce w biegu dziewcząt (rocznik 2010-2011) i została mistrzynią województwa dolnośląskiego.

Wyniki zawodników ZSP Radwanice:

I miejsce Kornelia Szylko (dziewczęta rocznik- 2010-2011)
V- Weronika Węgrzycka (dziewczęta rocznik- 2008-2009)
VI- Hanna Dziuńko (dziewczęta rocznik- 2008-2009)
VII- Bartłomiej Moskwa (chłopcy rocznik- 2008-2009)
VIII- Kacper Węgrzycki (chłopcy rocznik- 2004-2005)
X- Błażej Depta (chłopcy rocznik- 2010-2011)
X- Sebastian Mietliński (chłopcy rocznik- 2006-2007)
XII- Wojciech Konieczny (chłopcy rocznik- 2008-2009)
XVI- Olaf Bęben- Rzeczycki (chłopcy rocznik- 2008-2009)
XVIII- Julia Kusiak (dziewczęta rocznik- 2008-2009)

Ponadto w zawodach wzięli udział: Zuzanna Ignas, Oskar Miklarz, Tymoteusz Buczek, Oskar Kulig, Sebastian Chucaluk, Krystian Śnieszko, Dominik Łaszewski, Krystian Frąckowiak, Michał Żyta, Nicola Kowalska, Amelia Chodorowska, Olaf Ciosek, Amelia Danowska, Zofia Gabrysz, Karolina Kiekierz, Zofia Kosidło, Gracjan Kijaszko, Wiktor Pietruszka.

Źródło: radwanice.pl

5807d64e-102f-4c78-82a1-97de3a7eacef