×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Bartłomiej Kłudka na dłużej w Zagłębiu

Bartłomiej Kłudka przedłużył kontrakt z KGHM Zagłębiem Lubin. Nowa umowa 20-letniego obrońcy będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

Kłudka jest wychowankiem Zagłębia. Piłkarskiego rzemiosła uczył się w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, a na poziomie PKO BP Ekstraklasy zadebiutował w październiku 2021r. podczas meczu z Górnikiem Zabrze. Do tej pory rozegrał osiem spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na swoim koncie ma również jeden występ w tegorocznej edycji Fortuna Pucharze Polski.

– Bartek jest zawodnikiem ukształtowanym w Akademii KGHM Zagłębia, który dziś, będąc zawodnikiem pierwszego zespołu, walczy o miejsce w wyjściowej jedenastce. Lubinianin, wychowanek naszego klubu jest także reprezentantem kraju, co bez wątpienia pozytywnie wpływa na jego rozwój. Bartek, bardzo się cieszę, że zostajesz z nami na kolejny sezon i życzę Ci jak największego rozwoju w miedziano-biało-zielonych barwach – mówi Michał Kielan, prezes Zagłębia.

Kłudka podpisał umowę do 30 czerwca 2024r.

– Podpisanie kontraktu z Bartkiem Kłudką wpisuje się w długofalowy plan rozwoju naszego klubu. Jestem bardzo zadowolony z nowej umowy Bartka. Zaczyna być zawodnikiem, który w niedalekiej przyszłości będzie stanowił o sile KGHM Zagłębia Lubin. Dobre występy zarówno w klubie, jak i reprezentacji młodzieżowej spowodowały jeszcze większy rozwój naszego zawodnika. Bartek, życzymy powodzenia – powiedział dyrektor pionu sportowego, Piotr Burlikowski.

Być może zobaczymy go ponownie w wyjściowej jedenastce. Zagłębie gra dzisiaj z Górnikiem Zabrze.

– Cieszę się, że moja ciężka praca zaowocowała pozostaniem w Zagłębiu na kolejny sezon. Jestem wdzięczny za zaufanie i mam nadzieję, że nasza praca przełoży się na dobry wynik drużynowy – mówi Bartłomiej Kłudka.

 
kludka2

Wybrane dla Ciebie

Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia. Czy Waldek „King” uratuje zespół?

By spokojnie móc patrzeć w przyszłość i nie oglądać się na innych, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin muszą dziś wygrać z Górnikiem Zabrze. Jeśli przegrają, zamienią się miejscami z ekipą z Górnego Śląska i spadną do strefy spadkowej, z której mogą już nie wyjść.

Zivec z nagrodą Ekstraklasy za najszybszego gola

Sasa Zivec zgarnął nagrodę Ekstraklasy S.A. za najszybciej strzeloną bramkę w tegorocznym sezonie. W meczu z Jagiellonią Białystok, słoweński pomocnik KGHM Zagłębia Lubin trafił do siatki… w 28 sekundzie.

Tomasz Pieńko znów powołany do kadry U-19

Dobra postawa Tomasza Pieńko sprawiła, że szkoleniowiec reprezentacji Polski U-19 Marcin Brosz, powołał młodego pomocnika KGHM Zagłębia Lubin na turniej Elite Round kwalifikacji do głównego turnieju finałowego mistrzostw Europy.

Do Radomia po kolejne trzy punkty. Czas na rewanż za porażkę jesienią

Po zwycięstwach nad Lechem Poznań i Miedzią Legnica, kibice KGHM Zagłębia Lubin liczą na kolejne trzy punkty. Miedziowych czeka jednak trudne zadanie. Dzisiaj wieczorem zagrają bowiem z Radomiakiem Radom – drużyną, która jeszcze tej wiosny nie przegrała. 

Łakomy nominowany do „młodzieżowca miesiąca”

Świetna forma Łukasza Łakomego na ligowych boiskach w minionym miesiącu została doceniona. Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin otrzymał nominację do nagrody „Młodzieżowca Lutego” PKO Banku Polskiego 2023, o którą powalczy z Gabrielem Kobylakiem (Radomiak Radom) oraz Ernestem Terpiłowskim (Widzew Łódź). 

Tomasz Pieńko powołany do kadry U-19

Pomocnik Miedziowych Tomasz Pieńko został powołany do reprezentacji Polski U-19. Zgrupowanie konsultacyjne kadry prowadzonej przez trenera Marcina Brosza odbędzie się w od 6 do 8 marca w Rącznej.