×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Bartłomiej Kłudka na dłużej w Zagłębiu

Bartłomiej Kłudka przedłużył kontrakt z KGHM Zagłębiem Lubin. Nowa umowa 20-letniego obrońcy będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

Kłudka jest wychowankiem Zagłębia. Piłkarskiego rzemiosła uczył się w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, a na poziomie PKO BP Ekstraklasy zadebiutował w październiku 2021r. podczas meczu z Górnikiem Zabrze. Do tej pory rozegrał osiem spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na swoim koncie ma również jeden występ w tegorocznej edycji Fortuna Pucharze Polski.

– Bartek jest zawodnikiem ukształtowanym w Akademii KGHM Zagłębia, który dziś, będąc zawodnikiem pierwszego zespołu, walczy o miejsce w wyjściowej jedenastce. Lubinianin, wychowanek naszego klubu jest także reprezentantem kraju, co bez wątpienia pozytywnie wpływa na jego rozwój. Bartek, bardzo się cieszę, że zostajesz z nami na kolejny sezon i życzę Ci jak największego rozwoju w miedziano-biało-zielonych barwach – mówi Michał Kielan, prezes Zagłębia.

Kłudka podpisał umowę do 30 czerwca 2024r.

– Podpisanie kontraktu z Bartkiem Kłudką wpisuje się w długofalowy plan rozwoju naszego klubu. Jestem bardzo zadowolony z nowej umowy Bartka. Zaczyna być zawodnikiem, który w niedalekiej przyszłości będzie stanowił o sile KGHM Zagłębia Lubin. Dobre występy zarówno w klubie, jak i reprezentacji młodzieżowej spowodowały jeszcze większy rozwój naszego zawodnika. Bartek, życzymy powodzenia – powiedział dyrektor pionu sportowego, Piotr Burlikowski.

Być może zobaczymy go ponownie w wyjściowej jedenastce. Zagłębie gra dzisiaj z Górnikiem Zabrze.

– Cieszę się, że moja ciężka praca zaowocowała pozostaniem w Zagłębiu na kolejny sezon. Jestem wdzięczny za zaufanie i mam nadzieję, że nasza praca przełoży się na dobry wynik drużynowy – mówi Bartłomiej Kłudka.

 
kludka2

Wybrane dla Ciebie

Paweł Karmelita odchodzi z Zagłębia Lubin

Długoletni asystent trenerów I zespołu KGHM Zagłębia Lubin, Paweł Karmelita, żegna się z miedziowym klubem. O decyzji poinformowały władze Zagłębia na stronie Internetowej. Karmelita pracował w Zagłębiu od 2008r.

Kick to Africa – podaruj dzieciakom piłkę z własnym autografem!

Przez cały czas trwa charytatywna akcja organizowana wspólnie przez piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin, Stowarzyszenie „Zagłębie Fanatyków” oraz firmę R-Gol. W klubowym sklepie Zagłębia w Cuprum Arenie czekają na was piłki, które można ufundować biednym dzieciakom z Afryki. Zbliżają się Mikołajki, więc chyba nie musimy Was namawiać do czynienia dobra i sprawienia komuś ogromnej radości.

Zawodnicy Zagłębia będą trenować u siebie, potem lecą do Turcji

Do 11 grudnia piłkarze KGHM Zagłębia Lubin będą przebywać na urlopach. Dzień później wrócą do klubu i rozpoczną przygotowania do wiosny. Sztab szkoleniowy zaplanował dwutygodniowe zgrupowanie w Turcji.

Lubomir Guldan żegna się z Zagłębiem. W Lubinie spędził blisko 10 lat

Był kapitanem drużyny i filarem defensywy. Dla młodszych zawodników – wzorem do naśladowania. Zawsze pomocny, uśmiechnięty. Po zakończeniu kariery pozostał w Zagłębiu obejmując posadę dyrektora sportowego. Dzisiaj jednak przyszedł czas pożegnań z Lubinem.

Lider z Częstochowy zrobił swoje. Szósta porażka z rzędu Zagłębia

Jeśli nie strzela Lopez, Gutkovskis lub Piasecki, to równie dobrze „czarną robotę” mogą za nich wykonać inni. W ostatnim meczu w tym roku, KGHM Zagłębie Lubin musiało uznać wyższość głównego kandydata do zdobycia mistrza Polski. Raków Częstochowa wygrał w Lubinie 2:1 po golach Sorescu i Svarnasa.

Odwołanie trenera Stokowca – jest komentarz prezesa Zagłębia

Najważniejszą informacją sportową dnia w naszym regionie jest odwołanie ze stanowiska trenera KGHM Zagłębia Lubin, Piotra Stokowca. O tym, jakie były powody tej decyzji wszyscy wiemy, natomiast specjalne słowa do kibiców skierował prezes klubu, Michał Kielan.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.