×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Bartłomiej Kłudka na dłużej w Zagłębiu. Nowy kontrakt do 2026 roku

Bartłomiej Kłudka podpisał nowy kontrakt z Zagłębiem Lubin. Umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2026r. – Obiecuję, że będę dawał z siebie wszystko, by zajść jeszcze dalej i osiągnąć sukces z Zagłębiem – zadeklarował 21-letni zawodnik.

Bartłomiej Kłudka urodził się 14 maja 2002r. od najmłodszych lat jest związany z Zagłębiem. Debiut w I zespole KGHM Zagłębia Lubin zanotował 30 października 2021 roku w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. Od tego momentu stanowił pewny punkt rezerw Miedziowych, a z czasem stał się także piłkarzem odgrywającym coraz ważniejszą rolę w ekstraklasowej drużynie.

W tym sezonie 21-latek rozegrał 21 meczów w PKO BP Ekstraklasie, z czego aż 19 od pierwszej minuty. Do tego dorzucił trzy gole w jedenastu spotkaniach eWinner 2. ligi w barwach KGHM Zagłębia II Lubin.

-Po podpisaniu umowy czuję się dobrze, bo długo na to pracowałem. Jestem tutaj od ósmego roku życia, przez te wszystkie lata sumiennie pracowałem, by być w tym miejscu, w którym jestem teraz. Obiecuję, że będę dawał z siebie wszystko, by zajść jeszcze dalej i osiągnąć sukces z Zagłębiem – powiedział w chwilę po podpisaniu umowy.

Nowy kontrakt będzie obowiązywał zawodnika do czerwca 2026r.

-Bardzo cieszymy się, że Bartek Kłudka zostaje z nami na dłużej. Jest to chłopak stąd, który przeszedł w Zagłębiu przez wszystkie etapy szkolenia i idealnie wpisuje się w model rozwoju naszego klubu. Bartek jest świetnym przykładem dla młodych zawodników z Akademii, że dzięki ciężkiej, sumiennej pracy można trafić do pierwszego zespołu i stać się jego kluczową postacią – podsumował Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy Zagłębia.

Przypomnijmy, że od nowego sezonu w barwach Zagłębia nie zobaczymy już Świerczoka, Zivca, Żubrowskiego i Bartolewski. Klub dał wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów przez Dienga i Dolezala.

 
k2
k3

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.