×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Bartolewski w jedenastce kolejki PKO BP Ekstraklasy

Dobra postawa Mateusza Bartolewskiego w ostatnim meczu z Termaliką Nieciecza sprawiła, że 23-letni obrońca KGHM Zagłębia Lubin trafił do najlepszej jedenastki 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

To pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla defensora lubińskiego zespołu. Młody obrońca nie tylko ciężko „harował” w obronie, ale strzelił bramkę dającą Zagłębiu zwycięstwo nad Niecieczą.

Oprócz Bartolewskiego, do jedenastki kolejki „załapali” się: Stipica – Michalski, Tudor, Rebocho – Amaral, Warchoł – Leandro, Muci, Ba Loua – Ishak.

Przypomnijmy, że już dziś, Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław w I rundzie rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. O ligowe punkty lubinianie zagrają w sobotę na wyjeździe z Wartą Poznań.

Bramka Starzyńskiego „stadiony świata”, ale tylko remis z Cracovią

Po fenomenalnym strzale Filipa Starzyńskiego, od 64. min. Zagłębie prowadziło z Cracovią i miało właściwie mecz pod kontrolą. Wynik spotkania mogli jeszcze podwyższyć Szysz, Zajic, Daniel i dwukrotnie Starzyński. Gol w końcu padł, ale po stronie gości. Bohaterem Cracovii został Rasmussen. Szkoda, bo Miedziowi spokojnie mogli dowieźć zwycięstwo do końca spotkania.

Czas odbudować morale. Czas wrócić na właściwe tory

Po dwóch porażkach z rzędu, atmosfera w szatni Zagłębia Lubin nie jest najlepsza. Boli zwłaszcza ostatnia przegrana w Mielcu. Dzisiaj lubinianie powracają na własny stadion, by zmierzyć się z wyżej notowaną Cracovią. Czy podopieczni Dariusza Żurawia wrócą na właściwe tory?

Mak przyćmił Szysza. Wstydliwa porażka Zagłębia w Mielcu

Zbyt długa przerwa w rozgrywkach ekstraklasy najwyraźniej nie służy piłkarzom KGHM Zagłębia Lubin. Miedziowi mieli dobrą tylko pierwszą połowę. Potem powróciły demony z przeszłości i w ekspresowym tempie stracili aż trzy gole i ostatecznie przegrali 2:4. Gdyby nie Dominik Hładun, mogliby stracić jeszcze jedną bramkę.

16-latek w pierwszej drużynie Zagłębia Lubin

Oliwier Sławiński został zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy. 16-latek występował do tej pory w drużynie rezerw Zagłębia Lubin.

Koniec misji Chodorowskiego w Zagłębiu

Piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin pożegnało się z szefem skautingu, Jakubem Chodorowskim. Umowa z pracownikiem pionu sportowego została rozwiązana za porozumieniem stron.

Zagłębie powalczy o punkty ze Stalą Mielec. Szysz kontra Mak

Po przerwie na reprezentację narodową, do gry powróciła ekstraklasa. W poniedziałkowe popołudnie piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o punkty na wyjeździe ze Stalą Mielec. Początek emocji o godzinie 18.