×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Benedik Mioc pierwszym wzmocnieniem Miedzi Legnica

Rozgrywki na zapleczu PKO Ekstraklasy dobiegły już końca, więc zespoły mogą już planować swoją przyszłość. Władze Miedzi Legnica już pochwaliły się pierwszym transferem. Od przyszłego sezonu w barwach klubu z Orła Białego zagra Benedik Mioc – 29-letni, wyróżniający się piłkarz ligi chorwackiej. 

W minionym sezonie Mioc grał dla Slavena Belupo. W barwach tej drużyny strzelił 10 goli i zaliczył 5 asyst, dokładając jeszcze trafienie w dwóch meczach krajowego pucharu. Należał do wyróżniających się graczy, zostając docenionym nie tylko przez ekspertów. W głosowaniu na piłkarza sezonu na oficjalnym profilu ligi, głosami kibiców, zajął trzecie miejsce.

W zespole z Koprivnicy występował wspólnie z Tomislavem Bożiciem, który w przeszłości wywalczył z Miedzią historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pozytywne opinie o legnickim klubie byłych piłkarzy Miedzi z pewnością pomogły chorwackiemu pomocnikowi w podjęciu decyzji o związaniu się z dolnośląskim zespołem 3-letnim kontraktem. Mioc występował wcześniej także m.in. w NK Osijek czy Sheriffie Tyraspol, z którym zdobył mistrzostwo Mołdawii.

– Jestem bardzo podekscytowany i bardzo się cieszę, bo słyszałem wiele dobrego o klubie i mieście. Znam wielu zawodników, którzy grają w polskiej lidze. Za mną dobry sezon, więc oczywiście chciałbym to powtórzyć. Myślę, że mogę pomóc kolegom z drużyny w ataku na PKO BP Ekstraklasę – powiedział Benedik Mioc po podpisaniu umowy z legnickim klubem.

Z legnickim klubem związał się trzyletnim kontraktem.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.