×
*** W niedzielę druga tura wyborów samorządowych *** Swoich włodarzy wybierają mieszkańcy Legnicy, Gminy Polkowice i Gminy Ścinawa *** Do końca niedzielnego głosowania trwa cisza wyborcza ***

Bezbramkowy remis Zagłębia Lubin w Zabrzu

Dwie połowy spotkania i doliczony czas gry nie wystarczyły by Zagłębie Lubin zdobyło gola i pokonało swoich rywali z Zabrza. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Zagłębie Lubin pierwszą groźną akcję w dzisiejszym meczu miało trzy minuty po gwizdku rozpoczynającym spotkanie z Górnikiem Zabrze. Niestety Starzyński, który dostał piłkę od Ziveca strzelił obok bramki. Chwilę później Jesus Jimenez również stracił szansę strzelając z główki.

To był dopiero początek meczu, a obie drużyny dopiero się rozkręcały. Na to właśnie liczyli kibice. I choć gra była szybka, to ciągle brakowało gola wykańczającego akcję. W 31.minucie Patryk Szysz został ukarany za faul na Eriku Janży. Bartosz Nowak próbował swoich sił z rzutu wolnego, ale Dominik Hładun był na posterunku.

Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę wstrzymano grę bo na boisko wbiegł kibic Górnika Zabrze. Po chwili odpoczynku wrócono na boisko, ale rezultat na tablicy wyników się nie zmienił.

Na drugą połowę meczu piłkarze wyszli w identycznych składach. W 48. minucie swojej szansy próbowali Patryk Szysz z Filipem Starzyńskim, ale Rafał Janicki wybił piłkę na rzut rożny. Potem Kamil Kruk strzelił minimalnie obok słupka. Po nim znów zaatakował Starzyński, ale strzał okazał się za słaby. Grzegorz Sandomierski nie miał problemu z obroną.

Kolejna akcja mogła przynieść gola Górnikowi, ale po raz kolejny swoją skutecznością popisał się lubiński golkiper. Potem Sasa Zivec chciał wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale trafił w słupek. 84. minuta to akcja Oliwiera Sławińskiego. Znów bez gola. Ale chwilę później bramkę dla Górnika zdobył Lukas Podolski, który na szczęście dla lubinian był na pozycji spalonej. Bramki nie uznano, wciąż było 0:0. Mimo kolejnych prób i zmian na boisku wynik dzisiejszego meczu się nie zmienił.

Górnik Zabrze 0-0 KGHM Zagłębie Lubin

Górnik: 99. Grzegorz Sandomierski – 2. Przemysław Wiśniewski (72, 77. Jakub Szymański), 26. Rafał Janicki, 27. Adrian Gryszkiewicz – 96. Robert Dadok (90, 11. Mateusz Cholewiak), 6. Krzysztof Kubica (72, 44. Filip Bainović), 8. Alasana Manneh, 17. Bartosz Nowak (81, 20. Vamara Sanogo), 10. Lukas Podolski, 64. Erik Janža – 9. Jesús Jiménez

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna, 74. Kamil Kruk, 2. Aleksandar Pantić, 32. Ian Soler – 17. Patryk Szysz (75, 21. Tomasz Pieńko), 8. Łukasz Poręba (87, 31. Dawid Pakulski), 20. Ilja Żygulow (60, 14. Jakub Żubrowski), 18. Filip Starzyński, 7. Saša Živec (87, 27. Bartłomiej Kłudka) – 11. Tomáš Zajíc (75, 36. Oliwier Sławiński).

żółte kartki: Manneh – Szysz, Sławiński.

sędziował: Damian Kos.

Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia. Czy Waldek „King” uratuje zespół?

By spokojnie móc patrzeć w przyszłość i nie oglądać się na innych, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin muszą dziś wygrać z Górnikiem Zabrze. Jeśli przegrają, zamienią się miejscami z ekipą z Górnego Śląska i spadną do strefy spadkowej, z której mogą już nie wyjść.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Sport

Czy Zagłębie poskromi lidera? Do Lubina przyjeżdża Duma Podlasia

W sobotni wieczór piłkarze KGHM Zagłębia Lubin podejmą lidera rozgrywek PKO Ekstraklasy. Po ostatniej porażce u siebie z Cracovią, Jagiellonia Białystok będzie chciała pokazać w Lubinie lwi pazur. Czy Miedziowi będą w stanie poskromić lidera i zdobyć cenne punkty?