×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Bramka Starzyńskiego „stadiony świata”, ale tylko remis z Cracovią

Po fenomenalnym strzale Filipa Starzyńskiego, od 64. min. Zagłębie prowadziło z Cracovią i miało właściwie mecz pod kontrolą. Wynik spotkania mogli jeszcze podwyższyć Szysz, Zajic, Daniel i dwukrotnie Starzyński. Gol w końcu padł, ale po stronie gości. Bohaterem Cracovii został Rasmussen. Szkoda, bo Miedziowi spokojnie mogli dowieźć zwycięstwo do końca spotkania.

Po dwóch porażkach z rzędu, z Jagiellonią u siebie i ze Stalą Mielec na wyjeździe, podopieczni trenera Dariusza Żurawia, musieli w końcu się otrząsnąć i kolejny pojedynek wygrać. Na drodze Miedziowym stanęła dzisiaj jednak Cracovia. W pierwszej połowie, piłkarze trenera Michała Probierza zdecydowanie lepiej wyglądali od Zagłębia. Lubinianie spędzili większość czasu na swojej połowie odpierając zaciekłe ataki gości z Krakowa. Na szczęście w bramce był Hładun, który nie raz popisał się fenomenalną interwencją.

Po zmianie stron oglądaliśmy już zupełnie inny zespół Zagłębia. Miedziowi coraz śmielej poczynali sobie na połowie rywala. W 64. min. niepilnowany Starzyński zdecydował się na strzał. Piłka zatrzepotała w siatce Cracovii i Zagłębie objęło prowadzenie. Lubinianie skupili się na obronie wyniku i groźnie kontratakowali. Swoje szanse mieli jeszcze Daniel, Zajic, Szysz. Najlepszą zmarnował Starzyński. Piłka po jego strzale uderzyła w słupek. Na nieszczęście Cracovia zdołała wyrównać. Bramkę na wagę remisu zdobył w 87. min. Rasmussen.

-Mieliśmy swoje okazje, szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy. Fajnie, że Filip się odblokował i wreszcie zdobył bramkę, zresztą cudnej urody. Mam nadzieję, że będzie już teraz trafiał w każdym meczu – powiedział golkiper Zagłębia, Dominik Hładun.

W przerwie meczu odbyło się uroczyste ślubowanie młodych podopiecznych Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia.

Na trybunach kibicowskie święto, na murawie Zagłębie nie miało lekko

Fatalna seria piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin niestety wciąż trwa. Miedziowi nie sprawili prezentu górnikom z okazji Barbórki i przegrali na własnym stadionie z Lechem Poznań 2:3. Podopieczni Dariusza Żurawia mieli świetne kilkanaście minut drugiej połowy, gdy zaaplikowali rywalowi dwa gole, a kibice po cichu liczyli na więcej.

Zagłębie gra dziś z liderem. Czy święta Barbara powstrzyma Kolejorza?

Niedzielny pojedynek KGHM Zagłębia Lubin z Lechem Poznań będzie miał szczególny wymiar. Polska Miedź świętuje Barbórkę, stąd kibice, którzy pojawią się na stadionie będą mogli powitać orkiestrę Zakładów Górniczych Lubin. Dodatkowo, każdy, kto przyjdzie w górniczym mundurze, wejdzie na mecz za symboliczną złotówkę.

Zagłębie poza burtą Pucharu Polski. Dni trenera Żurawia policzone?

Jak nie idzie, to nie idzie. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin po ostatnich niepowodzeniach na boiskach PKO Ekstraklasy, dzisiaj odpadli z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Katem lubinian okazała się Arka Gdynia, a właściwie Karol Czubak, strzelec dwóch goli.

Z Arką o ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski

W lidze kompletnie zawodzą, to może uda się w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą dzisiaj o ćwierćfinał PP. Rywalem będzie pierwszoligowa Arka Gdynia.

Sprowokowany Balić oddał rywalowi w twarz i został zawieszony

Decyzją Komisji Ligi, Sasa Balić, został zawieszony na pięć ligowych spotkań. Kara jest konsekwencją zachowania Czarnogórca podczas spotkania z Radomiakiem Radom, gdy w przepychankach pod bramką Hładuna, podbiegł do rywala i uderzył go w twarz. Komisja jednak nie zauważyła, że Balić został sprowokowany i to zawodnik gości pierwszy go spoliczkował.

Zagłębie zagra z Rakowem. Misja niemożliwa?

Po serii porażek piłkarze KGHM Zagłębia Lubin staną przed szalenie trudnym zadaniem. W sobotni wieczór zmierzą się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Limit błędów w wykonaniu Miedziowych został już wyczerpany. Kibice głośno domagają się zdecydowanie lepszej gry.