×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Brawo Zagłębie! Znów pokonały Zwiezdę i zameldowały się w Lidze Europy

Ponad dwa tysiące kibiców obejrzało popis fenomenalnej gry szczypiornistek Zagłębia Lubin, które po raz drugi pokonały rosyjską Zwiezdę Zwienigorod i i zameldowały się w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrały pewnie i zasłużenie 33:29.

Choć Rosjanki nie mają ostatnio wysokiej formy, to jednak tak utytułowanej drużyny nigdy nie można lekceważyć. Tym bardziej, że przegrały z Zagłębiem u siebie i dzisiaj pałały rządzą rewanżu. Początek należał do Rosjanek, które prowadziły już 4:1. Miedziowe szybko jednak się pozbierały doprowadzając do remisu. Po chwili objęły prowadzenie, które nie oddały już do końca tego spotkania. Pierwszą połowę lubinianki wygrały 18:11 i kibice ze spokojem czekali na drugie 30 minut.

Po zmianie stron Miedziowe dalej grały swoje, kontrolując przebieg gry na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyły 33:29 meldując się w fazie grupowej Ligi Europejskiej. W najbliższy czwartek, 25 listopada, Zagłębie pozna swoich rywali. Losowanie odbędzie się w siedzibie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w Wiedniu.

MKS Zagłębie Lubin – Zwiezda Zwienigorod 33:29 (18:11)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Jakubowska 7, Grzyb 5, Hartman , Górna 8, Miłek, Drabik 3, Galińska 6, Matieli 4, Noga , Milojević .

Zwiezda: Kirikias, Dolgich, Tichanowa – Czernowa , Osipowa, Dworcewaja, Antonowa 1, Egorowa 12, Triobczuk 1, Sinelnikowa, Nikolajewa , Sobina 1, Nikitina 7, Cerowniuk , Tichanowa, Murzaliewa 3, Wertuszkowa 2, Tserkovniuk 2.

Sędziowie: Matan Lindenbaum, Dor Laron, Delegat EHF: Siarhei Kot;
Widzów: 2237.

MVP meczu: Patricia Matieli;
MVP Zagłębia: Monika Maliczkiewicz;
MVP Zwiezdy: Mariana Egorova.

Kibice Zagłębia zapraszają do akcji. Rusza 14. edycja Miedzianej Krwi!

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, powraca charytatywna akcja pod hasłem: „Miedziana Krew”. Zachęcamy wszystkich do oddawania tego życiodajnego płynu. Każdy otrzyma w nagrodę voucher na mecz Zagłębia Lubin z Wisłą Kraków.

Bolesna porażka z Rakowem w Częstochowie

To nie był dobry mecz. To nie było dobre Zagłębie. Nawet walcząc o punkty z wicemistrzami Miedziowi powinni pokazać się z zupełnie innej strony.

Szczypiornistki Zagłębia poznały rywalki w Lidze Europejskiej

Rumuński CS Minaur Baia Mare, francuskie Les Neptunes de Nantes i niemiecki zespół SG BBM Bietigheim będą rywalami szczypiornistek Zagłębia Lubin z elitarnych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Pierwsze mecze zaplanowano 8 stycznia.

Koszmarny błąd Chychykalo w karnych. Derby dla Chrobrego Głogów!

Niemal przez całe spotkanie szczypiorniści Zagłębia Lubin prowadzili z Chrobrym Głogów w derbach regionu. Rzutem na taśmę goście zdołali wyrównać i doprowadzić do serii rzutów karnych. W decydującym momencie pech dopadł Romana Chychykalo, któremu wyślizgnęła się piłka z rąk. O losach meczu przesądził Jakub Orpik i dwa punkty pojechały do Głogowa.

Lubinianki faworytkami rewanżu ze Zviezdą. Łatwo jednak nie będzie

Wielkie emocje czekają dziś w Lubinie fanów żeńskiego szczypiorniaka. W rewanżowym spotkaniu, piłkarki ręczne Zagłębia Lubin podejmą rosyjską ekipę Zviezdy. W pierwszym meczu górą były nasze zawodniczki i to one będą dzisiaj faworytkami. Stawką jest awans do fazy grupowej EHF Ligi Europejskiej.

Bezbramkowy remis Zagłębia Lubin w Zabrzu

Dwie połowy spotkania i doliczony czas gry nie wystarczyły by Zagłębie Lubin zdobyło gola i pokonało swoich rywali z Zabrza. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.