×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Byli szczypiorniści Zagłębia triumfatorami turnieju barbórkowego

Byli zawodnicy Zagłębia Lubin okazali się wyjątkowo niegościnni. Miedziowi wygrali siódmą edycję Barbórkowego Turnieju Masters pokonując w finale Górnika Złotoryja. Okazałe puchary ufundował minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Sobotni turniej rozegrano w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. W zawodach wzięło udział kilkanaście drużyn: żeńskich i męskich.Po raz kolejny znakomicie spisali się mastersi Zagłębia Lubin, którzy zakończyli zmagania na pierwszym miejscu, wyprzedzając Górnika Złotoryja oraz Old Boys Grunwald Poznań.

Wśród pań triumfowały zawodniczki Skry Warszawa, które wyprzedziły ekipy z Jeleniej Góry i Rudy Śląskiej. Zagłębie Lubin Masters uplasowało się na piątej pozycji.

– Cieszymy się, że po raz kolejny, siódmy już raz udało nam się spotkać. Jak zawsze dopisały drużyny, zawodnicy i zawodniczki. Na parkiecie jest walka o bramki i punkty, ale dobrej zabawy też nie brakuje. W tym roku mamy bardzo silną obsadę z zespołami, które zdobywają medale w swoich kategoriach – podsumowała barbórkowy turniej Patrycja Jugo, zawodniczka Zagłębie Lubin Masters.

Puchary, które wręczono najlepszym zespołom, ufundował minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

 
puchar2

Wybrane dla Ciebie

Zaproszenie na Barbórkowy Turniej Masters

Już jutro, w sobotę, 19 listopada, w sali sportowej SP 14 w Lubinie odbędzie się 7. Barbórkowy Turniej Masters w piłce ręcznej. W całodziennym turnieju weźmie udział kilkanaście drużyn męskich i żeńskich.

Przetarg na STEŚ ogłoszony. Przebudowa DK 94 nabiera rumieńców

Ogłoszono przetarg na opracowanie Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe modernizacji drogi krajowej nr 94 między Lubinem a Wrocławiem. – To bardzo ważna informacja dla mieszkańców tej części Dolnego Śląska – przekonuje minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Nowe laptopy i komputery dla uczniów wykluczonych cyfrowo

Kolejna gmina w naszym regionie skorzystała z dobrodziejstwa rządowego programu „Cyfrowej Polski”. Nowe komputery i laptopy trafiły tym razem do dzieci z gminy Przemków. Sprzęt wręczał najmłodszym mieszkańcom gminy minister Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Nowe laptopy i komputery dla dzieci z gminy Gaworzyce

W ramach rządowego projektu „Cyfrowa Polska” kolejne dzieci z popegeerowskich rodzin obdarowane zostały nowymi komputerami i laptopami. Tym razem sprzęt trafił do dzieci z gminy Gaworzyce w powiecie polkowickim. Zestawy osobiście wręczał minister Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Nowe komputery i laptopy dla dzieci z Polkowic, Przemkowa i Gaworzyc

Kilkudziesięciu uczniów z gminy Polkowice otrzymało dziś zestawy nowych komputerów stacjonarnych i laptopów. Sprzęt trafił dzięki rządowym środkom w ramach programu wsparcia cyfrowego dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów. Symbolicznego przekazania nowego sprzętu w Polkowicach, Przemkowie i Gaworzycach dokonał minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Rządowa promesa dla Rudnej. Budowa wodociągu, tężnia solankowa

Blisko 2,5 miliona złotych trafiło do gminy Rudna w ramach kolejnej edycji Polskiego Ładu. Rządowy program tym razem dedykowany był popegeerowskim wioskom. Pozyskane środki, władze gminy chcą spożytkować na budowę wodociągu w Naroczycach i wzbogacenie infrastruktury terenów rekreacyjnych. 

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.