×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Całe Zagłębie dla Kuby Gracza. Piłkarski turniej charytatywny

W najbliższą sobotę, 13 lipca, zapraszamy na boiska Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, na których odbędzie się wielki turniej charytatywny dla Kuby Gracza. Nastolatek jest zawodnikiem Zagłębia Lubin Future zmagającym się ze złośliwym nowotworem. Potrzebna jest wasza pomoc. Musicie tam być! 

Kuba Gracz to wspaniały i wysportowany 15-latek, który zamiast biegać po boisku piłkarskim, leży w szpitalnej sali i walczy ze złośliwym nowotworem.

-Cześć! Mam na imię Kuba. Od zawsze moją pasją była piłka nożna i sporty drużynowe. Rozegrałem wiele meczów, ale ten z najtrudniejszym przeciwnikiem – chłoniakiem anaplastycznym, jest jeszcze przede mną. Moje codzienne, aktywne życie zamieniłem na małą salę w „Przylądku Nadziei” we Wrocławiu. W piłkę nożną mogę pograć jedynie na konsoli. Bardzo chciałbym jak najszybciej wrócić do normalnego życia, przyjaciół, szkoły i drużyny. Trzymajcie kciuki – mówi Kuba Gracz.

Podczas sobotniego eventu odbędzie się charytatywny turniej piłkarski, w którym swój udział potwierdziło już dziewięć ekip: Oldboye Zagłębia Lubin, trenerzy Akademii, pracownicy Zagłębia Lubin, dwie drużyny kibiców Zagłębia, wolontariusze KGHM, sędziowie z Kolegium Sędziów w Legnicy, partnerzy i sponsorzy klubu, reprezentacja dziennikarzy.

Piłkarskie zmagania to jednak tylko jedna z wielu atrakcji, które odbędą się w sobotę na terenach Akademii. Na kibiców czekają także: animacje, I zlot kolekcjonerów pamiątek Zagłębia Lubin, wystawa Stowarzyszenia Muzeum Zagłębia Lubin i Rodzinna Grupa Rekonstrukcyjna, retrofutboliści Zagłębia Lubin i Lubiński Klub Kibica Niepełnosprawnego.

-Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Zagłębia Lubin do udziału w sobotniej imprezie. Nierzadko udowadnialiśmy, że nasze hasło to nie tylko puste słowa. Całe Zagłębie Zawsze Razem, a w sobotę Całe Zagłębie Dla Kuby Gracza – zachęcają pracownicy klubu

Początek sobotniej imprezy o godz. 15.

 
Całe Zagłębie Dla Kuby Gracza

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.