×
*** Nowym prezesem piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin został Paweł Jeż *** W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się 14. edycja Crossu Straceńców. Na liście startowej jest już ponad 400 śmiałków ***

Ciężka przeprawa w Elblągu. Górna zrobiła różnicę

W trzeciej serii PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Zagłębie Lubin zagrało na wyjeździe ze Starem Elbląg. Po emocjonującym spotkaniu, zakończonym remisem 25:25 Miedziowe pokonały rywalki w rzutach karnych 5:4.

Lubinianki udały się na niezwykle ciężki teren. Start wygrał dwa pierwsze mecze i zajmował pozycję wicelidera rozgrywek. W starciu z Zagłębiem, elblążanki pokazały, że ich pozycja w tabeli nie jest przypadkowa. Mecz niemal przez całe sześćdziesiąt minut toczył się bramka za bramkę, z lekką przewagą miejscowych.

Start na początku drugiej połowy wyszedł na prowadzenie 16:12, ale zawodniczki Zagłębia rzuciły cztery bramki z rzędu i doprowadziły do remisu. To właśnie remis najczęściej widniał na tablicy wyników w drugiej połowie i chociaż w samej końcówce jedna i druga drużyna miała swoje szanse, ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 25:25.

EKS Start Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 25:25 (12:10) k. 4:5

Start: Kepesidou, Pająk – Stapurewicz 7, Świerczek 6, Waga 5, Droznikowska 2, Yaschuk 2, Bojicic 1, Rancic 1, Schupuk 1, Choromańska, Gędłek, Szczepanik.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Górna 10, Matieli 4, Drabik 3, Belmas 2, Grzyb 3, Kochaniak 2, Świerżewska 1, Galińska, Milojević, Zawistowska, Hartman, Kurdzielewicz, Noga, Stanisławczyk.

źródło: zaglebie.lubin.pl

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne wyjazdowe zwycięstwo Zagłębia

W ostatnim swoim meczu w tym roku szczypiornistki Zagłębia Lubin bez większych kłopotów poradziły sobie ze Startem Elbląg. Miedziowe pewnie ograły rywala 33:19 prowadząc do przerwy 16:7.

Szczypiornistki Zagłębia nadrobią zaległości

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin nadrobią dziś zaległości. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się bowiem na wyjeździe z ekipą Startu Elbląg. Miedziowe będą faworytkami tego pojedynku, ale rywalek nie zamierzają lekceważyć.

Mistrzynie Polski nie zwalniają tempa i gromią kolejne rywalki

Aktualne mistrzynie Polski z Lubina idą jak burza. Dzisiaj nie dały szans Startowi Elbląg wygrywając 32:25. Miedziowe pozwoliły sobie na lekkie rozluźnienie w pierwszej połowie, ale szybko wróciły do swojego rytmu i pewnie zwyciężyły umacniając się na fotelu lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Sobota z piłką ręczną w hali RCS

Fani szczypiorniaka z pewnością nie będą mieć dzisiaj powodów do nudy. W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie zaplanowano dwa mecze w ekstraklasie piłkarek i piłkarzy ręcznych.

Trzeci mecz, trzecia wygrana Zagłębia Lubin

Aktualne mistrzynie Polski nie zwalniają tempa. Szczypiornistki Zagłębia Lubin bez trudu poradziły sobie z kolejnymi rywalkami. Tym razem pokonały na wyjeździe EKS Start Elbląg 37:23 i umocniły się na pozycji lidera tabeli ekstraklasy.

Rozmaitości

Jak skutecznie i nowocześnie zarządzać lokalnym samorządem?

15 maja w murach Uczelni Jana Wyżykowskiego odbędzie się konferencja naukowa: „Współczesne wyzwania zarządzania samorządem lokalnym – analiza wieloaspektowa”. Wydarzenie ma charakter hybrydowy a celem jest prezentacja wyników badań naukowych oraz dobrych praktyk i dyskusja, które będą dotyczyły przemian społecznych w obszarze zastosowań nowoczesnych działań wspólnot samorządowych w Polsce i na świecie.