×
*** Seksafera w regionie. 19-letnia Wiktoria K. podopieczna domu dziecka pomagała innym dziewczynom w utworzeniu kont i umawianiu się z klientami na seks spotkania ***

„Co wy robicie, nasze Zagłębie hańbicie”. Przodek nie wytrzymał

Takim okrzykiem kibice Zagłębia Lubin podsumowali dzisiejszy występ Miedziowych. Gdy Warta dobiła gospodarzy strzelając czwartego gola, fani z Przodka nie wytrzymali i opuścili sektor wychodząc ze stadionu. „Wstyd, hańba dla klubu, dramat, amatorszczyzna”, to tylko niektóre z tych bardziej delikatnych określeń na to, co pokazali w dzisiejszym meczu podopieczni trenera Piotra Stokowca.

Cel Zagłębia to utrzymanie się w ekstraklasie. Aż trudno w to uwierzyć, ale niestety taka jest prawda. Potencjał w zespole jest, ale lubinianie są chimeryczni, a ostatnio bardzo nieprzewidywalni. Potrafili zagrać fajne spotkanie z Wisłą Płock i wygrać trudny mecz w Niecieczy. I dzisiaj miała być powtórka. Bo do Lubina przyjechała Warta, która także ma nóż na gardle. Tymczasem Zagłębie wyszło na murawę totalnie zagubione, jak dzieci we mgle.

Poznaniacy grali mądrze, dokładnie, a przede wszystkim byli skuteczni do bólu. Tak skuteczni, że po 30. minutach gry prowadzili już 3:0 po bramkach Zrelaka i Luisa. Kibice w Lubinie byli w ciężkim szoku. Nie wierzyli w to, co działo się na murawie. Wszyscy myśleli, że po zmianie stron będzie już tylko lepiej, bo przecież gorzej być już nie może. Niestety…

W drugiej połowie goście z Poznania skupili się na obronie korzystnego wyniku, a Zagłębie nawet nie próbowało cokolwiek zmienić swojej beznadziejnej sytuacji. Warta zrobiła swoje i w 82. min. po koszmarnym błędzie Żubrowskiego na przedpolu, Castaneda ośmieszył defensywę Zagłębia ustalając wynik na 4:0. Po tej bramce, kibice na Przodku już nie wytrzymali. Wściekli i zdegustowani, zwinęli swoje transparenty i ostentacyjnie opuścili stadion.

-Jestem zły, bo jestem wściekły na ten mecz. Nie po to w ostatnich meczach graliśmy na zero z tyłu i przywoziliśmy punkty z trudnego terenu w Niecieczy, żeby dzisiaj to roztrwonić. W 12 minut przegraliśmy ten mecz, po jednym ciosie nastąpił drugi i za to jestem zły. Nie ma mojej zgody na taką grę, to jest też moja osobista porażka. Próbowaliśmy zareagować, zrobiliśmy cztery zmiany, ale na niewiele się one zdały. Ale się nie poddaję. Piłkarze mieli dostać kilka dni wolnego, ale musimy zrewidować te plany. Nie pozostało nam nic innego, tylko mocnej pracować. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko przeprosić kibiców – powiedział na konferencji prasowej wyraźnie wściekły i przybity trener Zagłębia, Piotr Stokowiec.

Miedziowi będą mieli teraz dużo czasu na przemyślenia. W następnej kolejce zaplanowanej na początku kwietnia, zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia. Czy Waldek „King” uratuje zespół?

By spokojnie móc patrzeć w przyszłość i nie oglądać się na innych, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin muszą dziś wygrać z Górnikiem Zabrze. Jeśli przegrają, zamienią się miejscami z ekipą z Górnego Śląska i spadną do strefy spadkowej, z której mogą już nie wyjść.

Zagłębie Lubin wraca na murawę. Rywal solidny i nieobliczalny

Po reprezentacyjnej przerwie na boiska PKO Ekstraklasy powracają piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. W meczu otwarcia 26. kolejki, Miedziowi podejmą Wartę Poznań. Lubinianie nie będą faworytem tego spotkania, ale po porażce z Pogonią i ostatnim remisie z Jagiellonią, czas wreszcie na zwycięstwo.

Zivec z nagrodą Ekstraklasy za najszybszego gola

Sasa Zivec zgarnął nagrodę Ekstraklasy S.A. za najszybciej strzeloną bramkę w tegorocznym sezonie. W meczu z Jagiellonią Białystok, słoweński pomocnik KGHM Zagłębia Lubin trafił do siatki… w 28 sekundzie.

Tomasz Pieńko znów powołany do kadry U-19

Dobra postawa Tomasza Pieńko sprawiła, że szkoleniowiec reprezentacji Polski U-19 Marcin Brosz, powołał młodego pomocnika KGHM Zagłębia Lubin na turniej Elite Round kwalifikacji do głównego turnieju finałowego mistrzostw Europy.

Do Radomia po kolejne trzy punkty. Czas na rewanż za porażkę jesienią

Po zwycięstwach nad Lechem Poznań i Miedzią Legnica, kibice KGHM Zagłębia Lubin liczą na kolejne trzy punkty. Miedziowych czeka jednak trudne zadanie. Dzisiaj wieczorem zagrają bowiem z Radomiakiem Radom – drużyną, która jeszcze tej wiosny nie przegrała.

Łakomy nominowany do „młodzieżowca miesiąca”

Świetna forma Łukasza Łakomego na ligowych boiskach w minionym miesiącu została doceniona. Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin otrzymał nominację do nagrody „Młodzieżowca Lutego” PKO Banku Polskiego 2023, o którą powalczy z Gabrielem Kobylakiem (Radomiak Radom) oraz Ernestem Terpiłowskim (Widzew Łódź).

Sport

Chrobry Głogów w półfinale Orlen Superligi

W trzecim ćwierćfinałowym meczu szczypiorniści Chrobrego Głogów po raz drugi okazali się lepsi od ekipy Azotów Puławy wygrywając we własnej hali 26:24 prowadząc do przerwy 13:11. W półfinale rozgrywek Orlen Superligi, głogowianie zmierzą się z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Industrią Kielce. Pierwszy mecz już w sobotę, 20 kwietnia w hali przy Wita Stwosza.