×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Cuprum pokazało charakter i walkę do końca. To jednak nie wystarczyło

Ależ emocje w lubelskim Globusie. Siatkarze Cuprum do końca walczyli o zwycięstwo, ale ostatecznie gospodarze wygrali w tie-breaku 19:17 i cały mecz 3:2. Lubinianie nie mają jednak powodów do wstydu, bo do pełni szczęścia zabrakło naprawdę niewiele.

W pojedynku sąsiadów w tabeli trudno było wskazać faworyta. Obie drużyny prezentują dość podobny poziom. Lubinianie są jednak bardziej doświadczonym zespołem, ogranym na ekstraklasowych parkietach. Lublin debiutuje w PlusLidze, ale radzi sobie w miarę przyzwoicie. W słynnym „Globusie” kibice mogli więc liczyć na sporą dawkę emocji.

Zaczęło się znakomicie dla lubinian. Podopieczni Pawła Ruska wygrali pierwszy set do 19. W drugim jednak lepsi okazali się gospodarze wygrywając do 17. Takim samym wynikiem zakończyła się trzecia partia i lubinianie mieli już nóż na gardle. Emocje sięgnęły zenitu, bo wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie górą byli gości z Lubina wygrywając na przewagę 30:28.

Eksplozja nastrojów nastąpiła w tie-breaku. Lublin prowadził już 4:1, ale lubinianie szybko zdołali odrobić straty. Miedziowi podnieśli się nawet przy stanie 13:11 i nagle zrobiło się po 14. Przy wyniku 18:17 Waliński nie trafił na skrzydle i to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa.

Porażka Cuprum po tie-breaku

Dopiero tie-break zadecydował o losach dzisiejszej potyczki Cuprum Lubin z zespołem Cerrad Enea Czarni Radom. Wygrali goście 3:2, którzy wykazali się większym spokojem i doświadczeniem. Najlepszym graczem meczu został Rafał Faryna z Czarnych.

Historyczny pojedynek sąsiadów z ligowej tabeli

W ramach ósmej kolejki rozgrywek na parkietach PlusLigi, siatkarze Cuprum zmierzą się dziś na wyjeździe z beniaminkiem – ekipą LUK Lublin. Będzie to wyjątkowy pojedynek, ponieważ obie drużyny zagrają przeciwko sobie pierwszy raz w historii.

Pewne i zasłużone zwycięstwo Cuprum. GieKSa na łopatkach!

To była udana sobota dla siatkarzy Cuprum Lubin. Podopieczni trenera Pawła Ruska rozprawili się z zespołem GKS-u Katowice 3:1 notując drugą swoją wygraną w tym sezonie. Lubinianie byli dziś zespołem lepszym i gdyby nie proste błędy w pierwszym secie, mecz pewnie zakończyłby się zwycięstwem w trzech setach. Ale nie ma co narzekać.

Cuprum kontra GieKSa. Cel – pełna pula

Już w najbliższą sobotę, 6 listopada, siatkarze Cuprum Lubin podejmą na własnym parkiecie ekipę GKS-u Katowice. Bilans meczów między obiema drużynami jest korzystniejszy dla Miedziowych Lisów. Trudno wskazać faworyta, bo oba zespoły prezentują wyrównany poziom.

Pierwsze zwycięstwo w lidze Cuprum Lubin. I od razu efektowne 3:0

Fani lubińskiej siatkówki doczekali się wreszcie pierwszego ligowego zwycięstwa swoich ulubieńców. Cuprum Lubin pokonało wyżej notowany zespół Ślepsk Malow Suwałki w trzech setach do 18, 22 i 22. Najlepszym graczem meczu został Japończyk Masahiro Sekita.

Kibice Cuprum wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo

Po dwóch meczach wyjazdowych, siatkarze Cuprum Lubin powracają na własny parkiet. W poniedziałkowy wieczór, podopieczni trenera Pawła Ruska zmierzą się z zespołem Ślepska Malow Suwałki. Kibice Miedziowych Lisów wciąż czekają na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo swoich ulubieńców.