×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Derby bez szału. Zagłębie remisuje ze Śląskiem 0:0

To był słaby mecz po obu stronach boiska. Inaczej nie można określić spotkania pomiędzy Zagłębiem Lubin, a Śląskiem Wrocław.

Nie mamy wątpliwości, że obie drużyny chciały więcej. Zdecydowanie więcej! Tym bardziej, że derby zawsze elektryzują. Ale wszystko wskazuje na to, że piłkarze o tym zapomnieli. Akcje były niemrawe, piłka omijała bramkę. Obrona i atak pozostawiały wiele do życzenia. Akcje pod bramką rywali – jeśli w ogóle udało się na pole karne przebić – kończyły się niczym.

Na boisko po stronie Zgłębia wyszedł dokładnie taki sam skład, jaki występował w meczu  z Piastem Gliwice. Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod dyktando Miedziowych – choć niewielkie. Przewaga Zagłębia była naprawdę minimalna. Z tego wyszła jedna obiecująca akcja – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filipa Starzyńskiego strzelał Jakub Żubrowski, ale nie zagroził tym rywalom. Odpowiedź była szybka, ale również skończyło się na niczym. Napastnik Śląska nie zdążył do piłki wrzuconej w pole karne lubinian.

W 16. minucie po faulu kapitana Sasy Balicia arbiter Mariusz Złotek podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Dino Stiglec, który uderzył w mur, dobitka Janasika przeszła obok bramki. W 21. minucie korner wykonał „Figo”, jednak nadal starania Miedziowych nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Groźną akcję zaliczyli wrocławianie w 31. minucie, ale strzał odbił się od muru. I od tego momentu na boisku zrobiło się… jeszcze nudniej. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować ciekawej akcji, a jeśli nawet nie ciekawej, to choćby takiej, w której rywale poderwaliby się do walki. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę na tablicy wyników było 0:0.

Drugą połowę szybko rozpoczął Śląsk, ale piłkę wybił Dorde Crnomarković. 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy świetną okazję wypracował Patryk Szysz, jednak Dejan Drazić nie trafił w piłkę w idealnej sytuacji. Presja czasu zaczęła doskwierać obu ekipom. Na boisku zrobiło się ciekawiej, ale tylko pod względem żółtych kartek, bo oprócz kar nałożonych przez sędziego wynik na tablicy nie uległ zmianie.

Po dograniu Szysza dobrze uderzał z pierwszej piłki Filip Starzyński, strzał był mocny tylko piłka minimalnie minęła bramkę. W 79. minucie strzelał „Figo”, ale Michał Szromnik pewnie załapał piłkę. Przed gwizdkiem kończącym dzisiejszy mecz oglądaliśmy jeszcze kilka akcji, ale żadna z nich nie zagroziła bramce rywali. Ostateczny rezultat – 0:0.

Śląsk Wrocław 0-0 KGHM Zagłębie Lubin

Śląsk: 22. Michał Szromnik – 19. Patryk Janasik, 21. Łukasz Bejger, 39. Szymon Lewkot, 15. Márk Tamás, 4. Dino Štiglec (74, 18. Lubambo Musonda) – 7. Róbert Pich (87, 33. Adrian Łyszczarz), 29. Krzysztof Mączyński, 6. Rafał Makowski (68, 11. Fabian Piasecki), 8. Mateusz Praszelik – 9. Erik Expósito (74, 28. Waldemar Sobota).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna, 74. Kamil Kruk, 15. Đorđe Crnomarković, 3. Saša Balić – 17. Patryk Szysz, 14. Jakub Żubrowski, 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński, 95. Dejan Dražić (78, 16. Adam Ratajczyk) – 13. Karol Podliński.

żółte kartki: Balić, Starzyński
czerwona kartka: Saša Balić (po meczu za drugą żółtą)
sędziował: Mariusz Złotek.

20210424_TF006.JPG
20210424_TF007.JPG

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Fornalik – początek świetny, ale nie zachłystujemy się tym zwycięstwem

W wielu domach kibiców Zagłębia Lubin nie opadły jeszcze emocje po zwycięskich derbach ze Śląskiem Wrocław. Na pomeczowej konferencji prasowej, trener Waldemar Fornalik w swoim stylu tonował huraoptymizm. Cieszymy się, to jest naturalne, ale oczywiście nie popadamy w jakąś super euforię – mówił szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.