×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Derby dla Miedziowych. Druga połowa pod dyktando gospodyń!

Zagłębie Lubin umocniło się na pozycji lidera w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Po dzisiejszym meczu odjeżdża rywalkom z Kobierzyc na sześć punktów. Miedziowe zwyciężyły w derbowym spotkaniu 29:24 (13:13).

To był dobry mecz. Pierwsza połowa wyrównana, ale w drugiej to Miedziowe pokazały kto rządzi na boisku.

Pierwszy punkt w dzisiejszym spotkaniu zdobyły rywalki Miedziowych. Liczyliśmy na szybką odpowiedź, ale na drugie trafienie przyszło nam trochę poczekać. Dopiero pięć minut później Adrianna Górna doprowadziła do remisu. Zaczęła się walka punkt za punkt. Miedziowe wyszły na prowadzenie w 10. minucie, ale nie na długo ta przewagę utrzymały. Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Mimo starań, mocnej obrony i udanych akcji w ataku  pierwsza połowa również zakończyła się remisem.

Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych, które wyszły szybko na prowadzenie. Miedziowe nie dały się jednak rozpędzić rywalkom. W bramce dobrą zmianę dała Monika Wąż, a Zagłębie poprawiło skuteczność, grając przy tym niezwykle widowiskowo. W 40. minucie lubinianki wypracowały sobie dwubramkową przewagę – 20:18. I od tego momentu zaczął się wyścig po zwycięstwo. Mimo że rywalki lubinianek próbowały wyrównać, zdobywały pojedyncze punkty, to Miedziowe kontrolowały wynik. Defensywie Kobierzyc we znaki dawała się najbardziej Joanna Drabik, która nie dość, że zdobywała bramki, to jeszcze po faulach na niej przyjezdne lądowały na ławce kar. Końcówka to już pozbawienie rywalek wszelkich nadziei na korzystny wynik i śrubowanie wyniku.

MVP meczu: Patrycja Matieli
MVP KPR: Beata Kowalczyk

MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 29:24 (13:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 1, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 5, Drabik 5, Galińska, Zawistowska 3, Kochaniak 5, Matieli 6, Noga, Belmas, Świerżewska 4, Milojević.

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 2, Kucharska, Mokrzka 2, Ilnicka 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 1, Janas 5, Wiertelak 1, Ważna 5, Ivanović, Koprowska 1, Despodovska 4, Wicik, Michalak.

O finał Miedziowi zagrają w Tarnowie

W siedzibie ZPRP odbyło się losowanie par półfinałowych PGNiG Pucharu Polski mężczyzn. W walce o wielki finał piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zagrają z Grupa Azoty SPR Tarnów.

W sobotę Miedziowe zagrają w Elblągu

Przed nami 17. seria PGNiG Superligi Kobiet. Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin o kolejne ligowe punkty zagrają w Elblągu.

Monika Maliczkiewicz nadal będzie bronić bramki Zagłębia

Monika Maliczkiewicz przedłużyła umowę z Zagłębiem Lubin. Jak poinformował klub, dla Metraco Zagłębia Lubin grać będzie przynajmniej przez kolejne trzy sezon rozgrywkowe.

SMS Zagłębie Lubin pokonało swoich rywali

W derbowym meczu w lidze juniorów młodszych SMS Zagłębie Lubin nie dało najmniejszych szans EUCO-UKS Dziewiątka Legnica. Podopieczni Igora Czebrova wygrali 58:31 (29:12).

Walka o punkty trwała do ostatnich minut

Szczypiorniści Energi MKS Kalisz nie zdołali pokonać zawodników MKS Zagłębia Lubin. Miedziowi walczyli zaciekle o każdy punkt i wygrali 28:27 (15:16).

Tomasz Pietruszko z nowym kontraktem w Zagłębiu

Kolejny zawodnik przedłużył kontrakt z lubińskim klubem piłki ręcznej. Na kolejne trzy lata z Zagłębiem związał się wychowanek, Tomasz Pietruszko.