×
*** Nowym prezesem piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin został Paweł Jeż *** W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się 14. edycja Crossu Straceńców. Na liście startowej jest już ponad 400 śmiałków ***

Derby dla Miedziowych. Druga połowa pod dyktando gospodyń!

Zagłębie Lubin umocniło się na pozycji lidera w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Po dzisiejszym meczu odjeżdża rywalkom z Kobierzyc na sześć punktów. Miedziowe zwyciężyły w derbowym spotkaniu 29:24 (13:13).

To był dobry mecz. Pierwsza połowa wyrównana, ale w drugiej to Miedziowe pokazały kto rządzi na boisku.

Pierwszy punkt w dzisiejszym spotkaniu zdobyły rywalki Miedziowych. Liczyliśmy na szybką odpowiedź, ale na drugie trafienie przyszło nam trochę poczekać. Dopiero pięć minut później Adrianna Górna doprowadziła do remisu. Zaczęła się walka punkt za punkt. Miedziowe wyszły na prowadzenie w 10. minucie, ale nie na długo ta przewagę utrzymały. Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Mimo starań, mocnej obrony i udanych akcji w ataku  pierwsza połowa również zakończyła się remisem.

Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych, które wyszły szybko na prowadzenie. Miedziowe nie dały się jednak rozpędzić rywalkom. W bramce dobrą zmianę dała Monika Wąż, a Zagłębie poprawiło skuteczność, grając przy tym niezwykle widowiskowo. W 40. minucie lubinianki wypracowały sobie dwubramkową przewagę – 20:18. I od tego momentu zaczął się wyścig po zwycięstwo. Mimo że rywalki lubinianek próbowały wyrównać, zdobywały pojedyncze punkty, to Miedziowe kontrolowały wynik. Defensywie Kobierzyc we znaki dawała się najbardziej Joanna Drabik, która nie dość, że zdobywała bramki, to jeszcze po faulach na niej przyjezdne lądowały na ławce kar. Końcówka to już pozbawienie rywalek wszelkich nadziei na korzystny wynik i śrubowanie wyniku.

MVP meczu: Patrycja Matieli
MVP KPR: Beata Kowalczyk

MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 29:24 (13:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 1, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 5, Drabik 5, Galińska, Zawistowska 3, Kochaniak 5, Matieli 6, Noga, Belmas, Świerżewska 4, Milojević.

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 2, Kucharska, Mokrzka 2, Ilnicka 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 1, Janas 5, Wiertelak 1, Ważna 5, Ivanović, Koprowska 1, Despodovska 4, Wicik, Michalak.

Ten dzień zapamięta do końca życia. Teraz wraca do zdrowia

Był 19 stycznia 2022r., gdy w derbach regionu Zagłębie Lubin podejmowało w hali RCS zespół KPR Kobierzyce. Podczas jednej z akcji, najskuteczniejsza do tej pory w szeregach Zagłębia, Kinga Jakubowska, została powalona przez rywalkę na parkiet. Diagnoza była okrutna. Dzisiaj, zawodniczka jest po trzech operacjach i przechodzi żmudną rehabilitację. Kiedy powróci na parkiet? Sama by […]

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Dwunasta wygrana Zagłębia w lidze

W zaległym meczu PGNiG Superligi Kobiet, szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe z Galiczanką Lwów 22:20. Było to już kolejne dwunaste Miedziowych, które pewnie przewodzą w lidze.

Mistrzynie Polski wracają na parkiet. Rywalem – ekipa z Jarosławia

Już w najbliższą sobotę, 7 stycznia, po świąteczno – noworocznej przerwie, na parkiet powrócą szczypiornistki Zagłębia Lubin. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się w hali RCS z ekipą Eurobudu JKS Jarosław. Miedziowe będą zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.

Szczypiornistki Zagłębia nadrobią zaległości

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin nadrobią dziś zaległości. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się bowiem na wyjeździe z ekipą Startu Elbląg. Miedziowe będą faworytkami tego pojedynku, ale rywalek nie zamierzają lekceważyć.

Joanna Drabik z nowym kontraktem. Obrotowa w Zagłębiu do 2026 roku

Kolejna zawodniczka przedłużyła kontrakt z MKS-em Zagłębiem Lubin. Po Karolinie Kochaniak – Sali, nową umowę podpisała obrotowa Joanna Drabik. Doświadczona zawodniczka pozostanie w Zagłębiu co najmniej do 2026 roku.

Jak skutecznie i nowocześnie zarządzać lokalnym samorządem?

15 maja w murach Uczelni Jana Wyżykowskiego odbędzie się konferencja naukowa: „Współczesne wyzwania zarządzania samorządem lokalnym – analiza wieloaspektowa”. Wydarzenie ma charakter hybrydowy a celem jest prezentacja wyników badań naukowych oraz dobrych praktyk i dyskusja, które będą dotyczyły przemian społecznych w obszarze zastosowań nowoczesnych działań wspólnot samorządowych w Polsce i na świecie.