×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Do Koszalina po pełną pulę i obronę tytułu

Do obrony mistrzowskiej korony, szczypiornistkom Zagłębia Lubin brakuje tylko jednego zwycięstwa. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej mogą już świętować w najbliższą sobotę, gdy zagrają na wyjeździe z zespołem z Koszalina.

Lubinianki mogły już przypieczętować zdobycie drugiego z rzędu mistrzostwa Polski w ostatnią sobotę. Niestety po pasjonującej „świętej wojnie” z Perłą Lublin padł remis, a w rzutach karnych lepsze okazały się rywalki. To oznacza, że Zagłębie ma teraz cztery oczka przewagi nad drugą w tabeli Perłą. By już jutro zapewnić sobie mistrzowski tytuł, wystarczy, że lubinianki pokonają Koszalin za trzy punkty.

Ekipa Młyny Stoisław Koszalin zajmuje w tabeli szóste miejsce. Swojej pozycji już nie poprawią, bo do piątej Piotrcovii traci aż 16 punktów. Muszą jednak oglądać się za siebie, bo Start Elbląg ma tylko dwa oczka mniej i do końca trwał będzie między tymi drużynami korespondencyjny pojedynek.

Miedziowe nie oglądają się za siebie i do Koszalina pojadą po pełną pulę. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

 

Wybrane dla Ciebie

Wyjazd kibiców na finał Pucharu Polski

Za niespełna dwa tygodnie, szczypiornistki Zagłębia Lubin pojadą do Gniezna, by obronić Puchar Polski. W finale zmierzą się z zespołem KPR Kobierzyce. Lubiński klub organizuje dla kibiców wyjazd na te spotkanie.

Zagłębie kończy sezon na dziesiątym miejscu

Sporo emocji kibicom szczypiorniaka dostarczyło dzisiaj spotkanie sąsiadów w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn. Po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu, piłkarze ręczni Zagłębia Lubin pokonali we własnej hali Torus Wybrzeże Gdańsk 33:32.

Pomarańczowy marsz kibiców Zagłębia na mecz z Rakowem

Przed dzisiejszym arcyważnym pojedynkiem Zagłębia Lubin z Rakowem Częstochowa, kibice miedziowego klubu zorganizowali wspólny przemarsz na stadion. Fani Zagłębia w pomarańczowych barwach ruszyli z rynku i ulicami miasta przeszli na stadion.

Szczypiornistki Zagłębia Lubin mistrzyniami Polski! Obroniły tytuł

Wspaniałe wiadomości nadeszły dzisiaj z dalekiego Koszalina. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały dziś miejscowy zespół Młyny Stoisław 33:15 i obroniły tytuł mistrzyń Polski. Bez wątpienia – lubinianki były najlepszą siódemką w tym sezonie i zasłużyły na złote medale.

Marsz kibiców Zagłębia Lubin z rynku na stadion. Na mecz z Rakowem

W najbliższą sobotę w Lubinie odbędzie się już ostatni w tym sezonie mecz Zagłębia przed własną publicznością. Miedziowi podejmą zespół z Częstochowy. Dla jednych, jak i drugich będzie to niezwykle kluczowy pojedynek. Kibice Zagłębia organizują specjalny przemarsz na stadion.

Jeszcze muszą poczekać ze świętowaniem mistrzostwa Polski

Szczypiornistki Zagłębia Lubin będą musiały jeszcze poczekać ze świętowaniem mistrzostwa Polski. Po pasjonującym pojedynku z FunFloor Perłą Lublin, w regulaminowym czasie padł remis, a losy spotkania rozstrzygnęły się w rzutach karnych. Z ich egzekwowaniem lepiej poradziły sobie lublinianki.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.