×
*** Lubiński sąd rejonowy podtrzymał decyzję w sprawie umorzenia przez szczecińską prokuraturę postępowania dotyczącego mataczenia przez policjantów w sprawie śmierci Bartosza Sokołowskiego ***

Do Koszalina po pełną pulę i obronę tytułu

Do obrony mistrzowskiej korony, szczypiornistkom Zagłębia Lubin brakuje tylko jednego zwycięstwa. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej mogą już świętować w najbliższą sobotę, gdy zagrają na wyjeździe z zespołem z Koszalina.

Lubinianki mogły już przypieczętować zdobycie drugiego z rzędu mistrzostwa Polski w ostatnią sobotę. Niestety po pasjonującej „świętej wojnie” z Perłą Lublin padł remis, a w rzutach karnych lepsze okazały się rywalki. To oznacza, że Zagłębie ma teraz cztery oczka przewagi nad drugą w tabeli Perłą. By już jutro zapewnić sobie mistrzowski tytuł, wystarczy, że lubinianki pokonają Koszalin za trzy punkty.

Ekipa Młyny Stoisław Koszalin zajmuje w tabeli szóste miejsce. Swojej pozycji już nie poprawią, bo do piątej Piotrcovii traci aż 16 punktów. Muszą jednak oglądać się za siebie, bo Start Elbląg ma tylko dwa oczka mniej i do końca trwał będzie między tymi drużynami korespondencyjny pojedynek.

Miedziowe nie oglądają się za siebie i do Koszalina pojadą po pełną pulę. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski. 

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.