×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Dotacja z ministerstwa na dodatkowe zajęcia sportowe

Gmina Polkowice uzyskała dodatkowe fundusze na zorganizowanie lekcji nauki pływania i gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej. Środki pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystki. Zajęcia odbędą się jeszcze w tym roku. 

Na zajęcia w ramach programu: „Umiem pływać”, władze Polkowic otrzymały z ministerstwa dotację w wysokości 15 tys. zł. Dzięki temu, z lekcji nauki pływania będą mogli skorzystać uczniowie klas I-III z czterech polkowickich szkół podstawowych. Zajęcia zostaną zorganizowane do końca tego roku na basenie przy Szkole Podstawowej nr 3.

– Głównym celem programu „Umiem pływać” jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów – wylicza Alicja Kamecka, dyrektor wydziału oświaty i kultury w Urzędzie Gminy w Polkowicach.

Gminie udało się dodatkowo pozyskać 10 tys. zł na organizację zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej. Z tej propozycji skorzysta około 150 uczniów klas  I-VI szkół podstawowych oraz maluchy z oddziałów przedszkolnych.

-Te zajęcia mają na celu m.in. zapobieganie wadom postawy wśród dzieci, a także propagowanie aktywności fizycznej wśród uczniów – uzupełnia na koniec A. Kamecka.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 

Wybrane dla Ciebie

Nowa salka korekcyjna w szkole w Nielubi. Pomogła Fundacja KGHM

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi mogą już korzystać z nowej salki do gimnastyki korekcyjnej. Pomieszczenie wyposażono w specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zajęć i ćwiczeń ruchowych. Uruchomienie nowej salki udało się dzięki wsparciu Fundacji KGHM. 

Gimnastyka dla zdrowia dzieciaków z gminy Lubin

O tym jak ważna jest aktywność fizyczna nikomu nie trzeba przypominać. Szczególnie dzieci, kiedy ich organizm jeszcze się rozwija, powinny mieć dostęp do różnych form aktywności i właśnie o to zadbała gmina Lubin, która przystąpiła do projektu „Gimnastyka dla zdrowia”.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.