×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Druga porażka BC Polkowice w sezonie

Lublin okazał się mało gościnny nie tylko dla siatkarzy Cuprum Lubin, ale także dla koszykarek BC Polkowice. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego musiały uznać wyższość akademiczek zespołu Pszczółki Polski Cukier AZS-UMCS. Pomarańczowe przegrały na parkiecie rywalek 72:75 notując drugą porażkę w tym sezonie.

Spotkanie w Lublinie od początku nie układało się po myśli polkowiczanek. Od pierwszych minut musiały gonić wynik. Pierwszą kwartę wygrały gospodynie 20:14. W drugiej lublinianki też były lepsze zwyciężając 21:13.

Po zmianie stron Pomarańczowe poprawiły skuteczność i grę w defensywie. Szybko przyniosło to spodziewane efekty. Trzecią partię polkowiczanki wygrały przekonująco 22:15. Ostatnia część meczu była niezwykle zażarta i emocjonująca. W końcówce koszykarki BC nie ustrzegły się jednak kilku prostych błędów, które wykorzystały rywalki i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

– Na początku nie realizowaliśmy planu, który miałyśmy nakreślony przed meczem. Po kilku nietrafionych rzutach zaczęłyśmy się frustrować. W szatni trener nas skarcił, ale też powiedział, że musimy zachować wiarę w siebie i w zespół. To nas bardzo podbudowało i druga połowa była o wiele lepsza w naszym wykonaniu. Gryzłyśmy parkiet i mimo tego, że nie udało nam się wygrać, możemy tę końcówkę potraktować jako dobry prognostyk przed kolejnymi meczami – powiedziała rozgrywająca BC Polkowice, Alicja Grabska.

Przed polkowiczankami teraz rewanżowy mecz w Turcji w ramach EuroCup. Pomarańczowe mają już zapewniony awans do play off, a w czwartek zmierzą się z Hataysporem. Na ligowe parkiety powrócą w niedzielę, 28 listopada. W hali przy Dąbrowskiego podejmą zespół Energi Toruń.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – BC Polkowice 75:72 (20:14, 21:13, 15:22, 19:23)

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Kamiah Smalls 29, Natasha Mack 21, Aleksandra Stanacev 14, Klaudia Niedźwiedzka 6, Ivana Jakubcova 3, Zuzanna Sklepowicz 2.

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 22, Alicja Grabska 16, Artemis Spanou 12, Weronika Gajda 8, Feyonda Fitzgerald 7, Aleksandra Zięmborska 4, Bożena Puter 3.

Pewne zwycięstwo BC Polkowice

Grające w roli faworytek koszykarki BC Polkowice nie zawiodły i pewnie ograły zespół Energi Toruń 88:69. O losach spotkania zadecydowała już pierwsza kwarta, wysoko wygrana przez Pomarańczowe.

Gdynianki bez szans w starciu z wicemistrzyniami Polski

Nie było niespodzianki w Polkowicach. W kolejnym meczu ligowym na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki BC Polkowice pokonały zespół GTK Gdynia 82:58. Po stronie gospodyń, po raz kolejny klasę pokazały Mavunga, Fitzgerald i Spanou.

BC Polkowice podejmuje czerwoną latarnię ligi

Kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa w rozgrywkach EuroCup Woman, koszykarki BC Polkowice wracają na ligowe parkiety. W sobotnie popołudnie Pomarańczowe podejmą ostatni zespół w tabeli – GTK Gdynia.

Pomarańczowe lepsze od Koniczynek. BC Polkowice rządzi w EuroCup!

W rozgrywkach EuroCup Woman nie ma mocnych na ekipę BC Polkowice. Po świetnym meczu, podopieczne trenera Karola Kowalewskiego odprawiły z kwitkiem utytułowany zespół Panathinaikosu Ateny. Polkowiczanki wygrały 76:60, a klasę po raz kolejny pokazała była Stephanie Mavunga.

Pełna mobilizacja i koncentracja. Polkowice podejmują Panathinaikos

Sporo emocji czeka wieczorem fanów żeńskiego basketu. Koszykarki BC Polkowice rozpoczynają rundę rewanżową w prestiżowych rozgrywkach EuroCup Women. Ich rywalkami będą dziś zawodniczki greckiego Panathinaikosu. W Atenach – po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu – Pomarańczowe wygrały 67:64.

Nie ma mocnych na BC Polkowice. Kolejna wygrana w Lidze Europy

Koszykarki BC Polkowice nie mają sobie równych w rozgrywkach EuroCup Women. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego nie dały szans rywalkom WBC Jenisej Krasnojarsk wygrywając 94:80. Klasą dla siebie była Stephanie Mavunga, zdobywczyni 27 punktów.