×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Duathlon Radwanice – tej imprezy nie możesz przegapić. Zapisz się!

Druga edycja imprezy sportowej Duathlon Radwanice już 7 maja. Miłośnicy biegania i jazdy na rowerze mają okazję stanąć na starcie jednego z trzech przygotowanych dystansów. A to wszystko w jednej z najszczęśliwszych gmin w Polsce, pod czułą opieką słonia – symbolu Radwanic. Sprawdźcie szczegóły i atrakcje towarzyszące!

Duathlon – co to takiego?

Duathlon to cieszący się coraz większą popularnością sport będący połączeniem biegu z jazdą na rowerze. Dyscyplina jest jedną z odmian bardzo popularnego triathlonu. Polega kolejno na biegu, jeździe na rowerze i znowu biegu. Dystanse biegowe i rowerowe ustalane są indywidualnie przez organizatorów. W Radwanicach dorośli uczestnicy zmierzą się na następujących dystansach:

• SPRINT – 5 km bieg, 20 km rower, 2,5 km bieg
• CLASSIC – 10 km bieg, 40 km rower, 5 km bieg
• LONG – 10 km bieg, 60 km rower, 10 km bieg
Dla dzieci przygotowaliśmy rywalizację GREAT KIDS dla 3 grup wiekowych.
• Kids 1 (6 – 8 lat) – 200 m bieg, 400 m rower, 200 m bieg
• Kids 2 (9 -11 lat) – 200 m bieg, 800 m rower, 200 m bieg
• Kids 3 (12 -13 lat) – 1200 m bieg, 2000 m rower MTB, 800 m bieg

Pamiętaj, że Duathlon to impreza zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Możesz wystartować niezależnie od wieku i doświadczenia. Nie wymagamy również konkretnego typu sprzętu rowerowego.

Atrakcje towarzyszące:

Gmina Radwanice w dzień zawodów zapewni moc atrakcji dla młodszych i starszych uczestników i kibiców: punkt gastronomiczny, wspólne grillowanie, słodkości od mistrzyń wypieków z Koła Gospodyń Wiejskich, a dla najmłodszych specjalna Strefa Słonia, czyli park dmuchańców, konkursy, malowanie twarzy i inne.

Harmonogram zawodów:

6 maja (sobota)
• 16:00 – objazd trasy rowerowej – 1 pętla 20km,
• 16:00 – 19:00 – odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów, Park Gminny w Radwanicach.
• 19:00 – odprawa techniczna dla obu dystansów (tylko ONLINE)
7 maja (niedziela)
• 8:00 – 10:45 – wydawanie pakietów startowych,
• 8:00 – 10:45 – wstawianie rowerów do strefy zmian,
• 9:45 – start GREATKIDS (od 6ciu do 13tu lat),
• 10:50 – godzina wyjścia ze strefy zmian (wszystkie dystanse),
• 9.30 – start dystansu LONG
• 11:00 – start dystansu CLASSIC,
• 11:45 – start dystansu SPRINT,
• ok. 14:45 – dekoracje i wręczenie nagród zawodnikom,
• 13:30 – 15:30 – wydawanie rowerów ze strefy zmian.

Zapisz się na Duathlon Radwanice!

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.