×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Duathlon Radwanice – zapraszamy w niedzielę na mega imprezę

Jeśli jeszcze nie macie planów na zakończenie tegorocznej majówki na sportowo, zapraszamy do Radwanic na duathlon. Będzie to druga edycja tej imprezy, która spokojnie może konkurować z podobnymi wydarzeniami w skali Dolnego Śląska. Jeszcze można się zapisać, jeszcze można potrenować. Widzimy się już 7 maja w radwanickim parku!

Do Radwanic znów przyjadą najlepsi polscy duathloniści i triathloniści, by zmierzyć się na jednym z trzech dystansów. Nie zabraknie także amatorów i osób, które chcą spróbować startu w duathlonie po raz pierwszy. Duathlon Radwanice to zawody dla każdego. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa! W pierwszej edycji Duathlonu w Radwanicach udział wzięło prawie 300 śmiałków. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie podobnie. Cały czas można jeszcze się zapisać!

– Myślę, że jak na pierwszy raz możemy być w stu procentach zadowoleni. Dopisała nam pogoda i frekwencja, bo zapisało się ponad 300 zawodników i 60 dzieci. Po tej całej sytuacji pandemicznej, dzisiaj jest doskonały czas, by przypomnieć sobie o takich zawodach – mówił w zeszłym roku wójt gminy Radwanice, Paweł Piwko.

Wspaniałe emocje, piękne miejsce na zawody, świetna organizacja, profesjonalna rywalizacja i rodzinna atmosfera. Takie opinie uczestników spłynęły do organizatorów po pierwszej edycji. Pozytywny odbiór bardzo ucieszył, tym bardziej, że była to pierwsza edycja.

-To dodało nam wiatru w żagle, aby z podwójną mocą wystartować w 2023 roku. Wiemy, że niektórzy zawodnicy czekali na wyzwanie długiej trasy, dlatego postanowiliśmy stworzyć okazję do rywalizacji na dystansie LONG. Jeżeli wolisz klasyczne dystanse lub jesteś początkującym duathlonistą, masz do wyboru SPRINT i CLASSIC. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, aby niedziela 7 maja mogła być aktywnym dniem dla całej rodziny – zapraszają organizatorzy Duathlonu Radwanice.

Dystanse Duathlon Radwanice 2023

SPRINT – 5 km bieg, 20 km rower, 2,5 km bieg;
CLASSIC – 10 km bieg, 40 km rower, 5 km bieg;
LONG – 10 km bieg, 60 km rower, 10 km bieg;

Dystanse dla dzieci:

Kids 1 (6 – 8 lat) – 200 m bieg, 400 m rower, 200 m bieg;
Kids 2 (9 -11 lat) – 200 m bieg, 800 m rower, 200 m bieg;
Kids 3 (12 -13 lat) – 1200 m bieg, 2000 m rower MTB, 800 m bieg;

PEŁNY HARMONOGRAM ZAWODÓW 6-7 maja 2023
6 maja (sobota)
• 16:00 – objazd trasy rowerowej – 1 pętla 20km,
• 16:00 – 19:00 – odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów, Park Gminny w Radwanicach.
• 19:00 – odprawa techniczna dla obu dystansów (tylko ONLINE)
7 maja (niedziela)
• 8:00 – 10:45 – wydawanie pakietów startowych,
• 8:00 – 10:45 – wstawianie rowerów do strefy zmian,
• 9:45 – start GREATKIDS (od 6ciu do 13tu lat),
• 10:50 – godzina wyjścia ze strefy zmian (wszystkie dystanse),
• 9.30 – start dystansu LONG
• 11:00 – start dystansu CLASSIC,
• 11:45 – start dystansu SPRINT,
• ok. 14:45 – dekoracje i wręczenie nagród zawodnikom,
• 13:30 – 15:30 – wydawanie rowerów ze strefy zmian

WAŻNE! Prawo startu w zawodach na dystansie CLASSIC i LONG posiadają osoby, które w dniu 6.05.2023 r. będą miały ukończone 18 lat, oraz stan zdrowia będzie pozwalał na udział w zawodach. Prawo startu w zawodach na dystansie SPRINT mają zawodnicy od 14-tego roku życia, którzy zobowiązani są do dostarczenia podpisanej zgody opiekuna.

W tym roku Ambasadorami Duathlonu Radwanice są: MACIEJ CHMURA – jeden z najlepszych polskich triathlonistów, dwukrotny Mistrz Polski IRONMAN, wielokrotny reprezentant Polski w Pucharze. KACPER KURZYDŁO – triathlonista – amator, studiuje, trenuje i wygrywa zawody. Ma już na koncie niezłą kolekcję medali i wcale nie zamierza się zatrzymać. Przed nim Mistrzostwa Polski w Duathlonie, trzymamy kciuki. KLAUDIA PETTERS – świeżo upieczona Mistrzyni Europy. Klaudia na tegorocznych Mistrzostwach Europy AG w duathlonie, które odbyły się we Włoszech nie miała sobie równych. Zdobyła mistrzostwo w kategorii K20-24 na dystansie standard, ale tak naprawdę miała najlepszy czas ze wszystkich kobiet age group. Na koncie ma wiele zwycięstw, ostatnio praktycznie w każdych zawodach staje na podium. Młoda zawodniczka na co dzień trenuje w swoim rodzinnym Bolesławcu, w klubie, z którym jest związana od lat.

OPŁATY STARTOWE
SPRINT
1. Wpłata do 30 kwietnia 2023 r. – 139 zł;
2. Wpłata od 1 maja 2023 r. – 139 zł, bez gwarancji pełnego pakietu.
3. Młodzież do 18 r.ż – 39 pln – bez względu na termin zapisów.
4. Mieszkańcy Gminy Radwanice – 39 zł;
5. Zawodnicy z licencją PRO – 39 zł; (do 15 kwietnia, po tym terminie cena regularna)
CLASSIC
1. Wpłata do 30 kwietnia 2023r. – 169 zł;
2. Wpłata od 1 maja 2023 r. – 169 zł; bez gwarancji pełnego pakietu.
3. Mieszkańcy Gminy Radwanice – 39 zł;
4. Zawodnicy z licencją PRO – 39 zł; (do 15 kwietnia, po tym terminie cena regularna).
LONG (DŁUGI)
1. Wpłata do 30 kwietnia 2022: 219 zł;.
2. Wpłata od 1 maja 2023 r. – 219 zł; bez gwarancji pełnego pakietu
3. Mieszkańcy Gminy Radwanice – 39 zł;
4. Zawodnicy z licencją PRO – 39 zł; (do 15 kwietnia, po tym terminie cena regularna).
GREAT KIDS (Pakiet zawiera numer startowy, medal, soczek i baton)
1. Wpłata do 30 kwietnia: 20 zł;
2. Wpłata od 1 maja: 30 zł;
Do pakietu, przy zapisach można dokupić:
1. Koszulkę techniczną Duathlon Radwanice – 39 zł.

 
foto1
foto2
foto4

Wybrane dla Ciebie

Najlepsi we wspinaczce na trudność spotkali się pod Kielichem

Końcówka września to w Lubinie od lat jedno wyjątkowe wydarzenie – Memoriał Iwony Buczek. Dziś pod lubińskim Kielichem spotkali się najlepsi wspinacze z kraju i nie tylko. Oprócz wspominania koleżanki, dla której Kielich był jak drugi dom, wspinacze zmierzyli się na specjalnie przygotowanych trasach.

Szczęśliwa i Bezpieczna Polska Rodzina na lubińskich błoniach

Spółki należące do Grupy Kapitałowej KGHM zaprosiły dzisiaj mieszkańców na festyn rodzinny na lubińskich boniach. Przez całe popołudnie można było skorzystać z wielu atrakcji, porozmawiać z lekarzami, zrobić sobie badania i posłuchać muzyki.

Zaproszenie na warsztaty rękodzielnictwa

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza na warsztaty rękodzielnictwa artystycznego. Wydarzenie dedykowane jest dla młodzieży i osób dorosłych. Wstęp jest darmowy.

Złote Gody i medale prezydenta RP dla małżeństwa z Jerzmanowej

Państwo Elżbieta i Tadeusz Januszowie z Jerzmanowej zostali uhonorowani medalami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wieloletnie pożycie małżeńskie. W uroczystości Złotych Godów wzięli udział wójt gminy, Lesław Golba i prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. 

Jaka jest przyszłość energetyczna Polski? Konferencja Pracodawców

W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zorganizowano konferencję „Energetyka XXI wieku – wyzwania, szanse, rozwiązania”. Patronem honorowym wydarzenia była marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek a partnerem strategicznym – TAURON Dystrybucja SA. 

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.