×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Dwa złote medale i brąz legnickich łuczników

Dwa złote medale i jeden brązowy zdobyli łucznicy OSŁ Strzelec Legnica podczas mistrzostw Polski w łukach bloczkowych i barebow, które odbyły się w Legnicy. Zawody rozegrano na strzelnicy przy ul. Radosnej.

Złoto w kategorii łuków bloczkowych wywalczyli – indywidualnie Krzysztof Gorczyca oraz drużyna pań w składzie: Monika Sosnowska, Katarzyna Szałańska, Magdalena Zakrawacz. Natomiast brąz w mikstach zdobyli Magdalena Zakrawacz i Krzysztof Gorczyca.

W turnieju rywalizowało około stu zawodniczek i zawodników z całego kraju. Organizatorem był legnicki Ośrodek Sportów Łuczniczych Strzelec.

Już w najbliższy piątek (11 września) rozpoczyna się kolejna wielka impreza w naszym mieście – trzydniowe mistrzostwa Polski w łukach klasycznych. W legnickiej drużynie wystąpi nasz dwukrotny olimpijczyk Jacek Proć, który powraca do rywalizacji po kilkuletniej przerwie, spowodowanej zawieszeniem kariery.

 

Wybrane dla Ciebie

W Legnicy o mistrzostwo kraju powalczy setka łuczników

W sobotę i niedzielę w Legnicy odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie Bloczkowym oraz po raz pierwszy Barebow (gołe łuki bez celowników).