×
*** Lubiński sąd rejonowy podtrzymał decyzję w sprawie umorzenia przez szczecińską prokuraturę postępowania dotyczącego mataczenia przez policjantów w sprawie śmierci Bartosza Sokołowskiego ***

Dwieście osób na starcie Biegu po Miód w Przemkowie! (ZDJĘCIA)

Ponad dwieście osób stanęło dziś na starcie XVIII Ogólnopolskiego Biegu po Miód. Zawody rozegrano w kilku kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Biegali niepełnosprawni wraz z opiekunami, najmłodsze dzieciaczki i trochę starsi. Uczestnicy Biegu Głównego natomiast mieli do pokonania odcinek o długości 5 km. Wszyscy otrzymali pamiątkową czarkę pysznego miodu.

Największe emocje wzbudziły oczywiście biegi najmłodszych mieszkańców Przemkowa i okolic. Maluchy były gorąco dopingowane przez swoich rodziców, dziadków i znajomych. Dzieci bardzo poważnie podeszły do zawodów, bo na trasie żadne nie odpuszczało. Bieg po Miód rozpoczęły osoby niepełnosprawne, potem do rywalizacji przystąpili dzieci z roczników 2014-2013, 2012-2011, 2010-2009 i najstarsi z rocznika 2006-2008, którzy musieli zmierzyć się odcinkiem o długości 2500 metrów. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Olga Sawicka z Głogowa, z klubu Centrum Sportowe Głogowski Triathlon.

– Biegło mi się super, rywalizacja była fajna, trasa była też przyjemna. Jestem zadowolona z czasu, finiszowałam i dałam z siebie wszystko – powiedziała nam triumfatorka.

Sporo emocji było także w Biegu Głównym. Tutaj zawodnicy mieli do pokonania 5000 metrów. Wśród pań zwyciężyła Karolina Borowska z Lubina.

– Pierwsze moje zwycięstwo na dystansie na takim odcinku, choć brałam już udział w ultramaratonie w Jakuszycach, w biegu z wózkiem na 10 kilometrów w Cieplicach. Ale po raz pierwszy biegłam w Biegu o Miód w Przemkowie. Świetna organizacja, świetny bieg – powiedziała uśmiechnięta lubinianka.

Zwycięzcą Biegu po Miód został Michał Kalata, żołnierz zawodowy ze Świętoszowa.

-Jestem tutaj po raz pierwszy, o biegu dowiedziałem się zupełnie przypadkowo, akurat miałem wolną sobotę to wpadłem do Przemkowa i wygrałem. Profesjonalnie zajmuję się biegami na orientację z mapą i kompasem i lubię biegi uliczne na dystansach 5 lub 10 kilometrów – powiedział zwycięzca Michał Kalata.

Zawodnicy z trzech pierwszych miejsc otrzymali medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy Biegu po Miód – tradycyjne czarki pysznego miodu.

18. edycja Ogólnopolskiego Biegu po Miód rozpoczęła tak naprawdę dwudniowe Dolnośląskie Święto Miodu i Wina, które potrwa do niedzieli – oczywiście w Przemkowie. Dzisiejszy bieg poprowadził niezawodny Jurek Górski.

 

Wybrane dla Ciebie

Dolnośląskie Święto Miodu i Wina już w najbliższy weekend!

Nie macie jeszcze pomysłu na weekend? Zapraszamy więc do Przemkowa na doroczne Dolnośląskie Święto Miodu i Wina. Impreza, która od lat gości w kulturalnym kalendarzu regionu z roku na rok przyciąga coraz więcej osób – was też nie może zabraknąć!

W nowy rok zapraszamy do Głogowa na marszobieg

Już w najbliższą sobotę, 1 stycznia, wszystkich fanów aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy do Głogowa na XIX Noworoczny Marszobieg.

Świętowanie z winem i miodem już w ten weekend w Przemkowie

Choć wakacje dawno już za nami lato trzeba pożegnać z przytupem! Na szczęście w naszym regonie nie brakuje ku temu okazji. W najbliższy weekend zapraszamy do Przemkowa!

Strażacy walczyli o Puchar Burmistrza Jerzego Szczupaka

Strażacy ochotnicy z Gminy Przemków spotkali się na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 2 w Przemkowie. Tym razem chodziło o sport, a nie gaszenie pożaru! Strażacy wzięli udział w IV Turnieju Piłki Nożnej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka.