×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Dzień Dziecka na sportowo. Dopisały pogoda i frekwencja

Na obiektach sportowych w Kotli zorganizowano piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dopisała frekwencja i pogoda. Rolę gospodarza pełnił miejscowy klub piłkarski Zryw Kotla.

Dla adeptów akademii na boisku zostały przygotowane konkurencje sprawnościowe z piłką, w których sędziami tego dnia byli rodzice. Dla dzieci były również przygotowane woda, słodkie wypieki, deserki i kiełbaski z grilla. Po zmaganiach indywidualnych przyszedł czas na grę, gdzie młodzi zawodnicy w mieszanych drużynach wystąpili z dorosłymi. Na boisku nie brakowało walki i determinacji zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Po nich na boisko wbiegły adeptki Zrywu i panie, tutaj również nie brakowało emocji i płeć piękna pokazała, że również dobrze radzi sobie na boisku. W finale zagrała płeć żeńska przeciwko męskiej i na boisku było na pewno sporo emocji ale i wspaniałej zabawy. Nie zabrakło również wspólnego grilla na który o pyszne kiełbaski zadbała firma ,, Zagroda Michalscy ” z Krzepielowa. Na koniec zawodniczki i zawodnicy otrzymali klubowe upominki, które sprezentowali swoim milusińskim rodzice.

– Wymarzona pogoda, bardzo dobra frekwencja więc czego chcieć więcej ? Cieszymy się, że jako klub Zryw Kotla mogliśmy ponownie zorganizować Dzień Dziecka w formie sportowej dla adeptów naszej akademii z wielkim zaangażowaniem naszych rodziców. Pokazaliśmy dzisiaj, że Zryw Kotla to jedna wielka rodzina, którą tworzą działacze, rodzice i zawodnicy. Nasi rodzice pokazali, że są również aktywni sportowo i potrafią się świetnie bawić z dziećmi, co w dzisiejszych czasach gdy jesteśmy mocno zapracowani było najlepszym prezentem dla dzieci. Dziękuję bardzo rodzicom, którzy przygotowali smaczne wypieki czy deserki na dzisiejszy piknik oraz firmie Zagroda Michalscy z Krzepielowa, która dostarczyła smaczne i swojskie kiełbaski na wspólnego grilla. Podziękowania również dla Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli za wypożyczenie urządzeń do obsługi pikniku. Podziękowania dla członków zarządu klubu oraz wszystkich osób, które czynnie wsparły nas przy organizacji tego wydarzenia bez ich zaangażowania nie byłoby to możliwe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, że byliście z nami – podsumował koordynator akademii Artur Przybył.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.