×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Ekstraliga szachowa. Pierwsze zwycięstwo KSz Miedź Legnica

Od zwycięstwa 4:2 nad UKS 21 Podlesie rozpoczęła rozgrywki Ekstraligi szachowej drużyna KSz Miedź Legnica.

W zawodach rozgrywanych w dniach od 26 sierpnia do 3 września w Krakowie startuje 10. najlepszych drużyn w kraju, które grają systemem każdy z każdym.

W tym bardzo silnie obsadzonym turnieju rywalizuje m.in. 50 arcymistrzyń i arcymistrzów. Drużynę Miedzi reprezentują arcymistrzowie – Robert Kempiński, Bartłomiej Heberla, Michał Olszewski, Piotr Bobras, mistrzyni międzynarodowa Oliwia Kiołbasa oraz mistrz międzynarodowy Tadeas Kriebel. Udział w najwyższej szachowej klasie rozgrywkowej jest możliwy dzięki wsparciu KGHM Polska Miedź oraz Urzędu Miasta Legnicy.

Doskonały występ legnickich szachistów

13-letni Antoni Komendacki zanotował doskonały występ na Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w szachach błyskawicznych. W sumie o medale walczyło 13 drużyn.

Legniccy szachiści na siódmym miejscu w kraju

Legniccy szachiści zajęli siódme miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Na podium stanęły drużyny Polonia Wrocław, Hetman Katowice i na najniższym stopniu Stilon Gorzów.  Klub Szachowy Miedź Legnica zajął siódme miejsce.

Legniccy szachiści wrócili z zawodów z medalami

Szachiści Miedzi Legnica wywalczyli trzy złote i jeden brązowy medal podczas Mistrzostw Dolnego  Śląska juniorów rozegranych w Lubinie.

Gabryś Karaszewski ze srebrem w mistrzostwach młodzików!

Młody zawodnik KSz Miedź Legnica Gabriel Karaszewski  zdobył srebrny medal Mistrzostwach Makroregionalnych Młodzików w Słubicach.

Sport

Kir na fladze, środkowy palec na koszulkach, prezes Judaszem

Pojedynek z GKS-em Katowice był ostatnim dla siatkarzy Cuprum Lubin w tegorocznym sezonie PlusLigi. I choć podopieczni trenera Pawła Ruska zajęli ostatecznie 14. miejsce, wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie już nie wystąpią na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Dzisiaj, więcej, niż o wyniku, mówiło się o prezesie klubu, któremu kibice wyraźnie pokazali z […]