×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Emocje piłkarskie w Lubinie. Zagłębie kontra Lwów w lidze UEFA

W środę, 14 września, młodzi piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczną zmagania w rozgrywkach UEFA Youth League. Rywalem Miedziowych będzie Ruch Lwów, czyli mistrz sezonu 2021/2022 młodzieżowej ligi ukraińskiej. 

Ubiegły sezon był niezwykle bogaty w sukcesy dla Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Drużyna U-19 w efektownym stylu sięgnęła po tytuł mistrza Polski juniorów. Podopieczni Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego pokonali w decydującym meczu Arkę Gdynia 2:1 po golach Pawła Kruszelnickiego i Tomasza Pieńki. Jutrzejszy rywal – Ruch Lwów U-19 – zdobył natomiast tytuł młodzieżowej ligi ukraińskiej, która z powodu konfliktu zbrojnego zakończyła się już po osiemnastu rozegranych kolejkach. Wyprzedzili wówczas drugie Dynamo Kijów i trzeci Szachtar.

W przypadku pokonania drużyny z Ukrainy, w kolejnej rundzie Miedziowi zmierzą się ze zwycięzcą pary FK Csíkszereda – Galatasaray SK. Środowy pojedynek odbędzie się na głównej płycie stadionu Zagłębia. Pierwszy gwizdek o godz. 17.

 
UYL_Ruch Lwów - Zagłębie Lubin

Wybrane dla Ciebie

Paweł Karmelita odchodzi z Zagłębia Lubin

Długoletni asystent trenerów I zespołu KGHM Zagłębia Lubin, Paweł Karmelita, żegna się z miedziowym klubem. O decyzji poinformowały władze Zagłębia na stronie Internetowej. Karmelita pracował w Zagłębiu od 2008r.

Kick to Africa – podaruj dzieciakom piłkę z własnym autografem!

Przez cały czas trwa charytatywna akcja organizowana wspólnie przez piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin, Stowarzyszenie „Zagłębie Fanatyków” oraz firmę R-Gol. W klubowym sklepie Zagłębia w Cuprum Arenie czekają na was piłki, które można ufundować biednym dzieciakom z Afryki. Zbliżają się Mikołajki, więc chyba nie musimy Was namawiać do czynienia dobra i sprawienia komuś ogromnej radości.

Zawodnicy Zagłębia będą trenować u siebie, potem lecą do Turcji

Do 11 grudnia piłkarze KGHM Zagłębia Lubin będą przebywać na urlopach. Dzień później wrócą do klubu i rozpoczną przygotowania do wiosny. Sztab szkoleniowy zaplanował dwutygodniowe zgrupowanie w Turcji.

Lubomir Guldan żegna się z Zagłębiem. W Lubinie spędził blisko 10 lat

Był kapitanem drużyny i filarem defensywy. Dla młodszych zawodników – wzorem do naśladowania. Zawsze pomocny, uśmiechnięty. Po zakończeniu kariery pozostał w Zagłębiu obejmując posadę dyrektora sportowego. Dzisiaj jednak przyszedł czas pożegnań z Lubinem.

Lider z Częstochowy zrobił swoje. Szósta porażka z rzędu Zagłębia

Jeśli nie strzela Lopez, Gutkovskis lub Piasecki, to równie dobrze „czarną robotę” mogą za nich wykonać inni. W ostatnim meczu w tym roku, KGHM Zagłębie Lubin musiało uznać wyższość głównego kandydata do zdobycia mistrza Polski. Raków Częstochowa wygrał w Lubinie 2:1 po golach Sorescu i Svarnasa.

Odwołanie trenera Stokowca – jest komentarz prezesa Zagłębia

Najważniejszą informacją sportową dnia w naszym regionie jest odwołanie ze stanowiska trenera KGHM Zagłębia Lubin, Piotra Stokowca. O tym, jakie były powody tej decyzji wszyscy wiemy, natomiast specjalne słowa do kibiców skierował prezes klubu, Michał Kielan.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.