×
*** Nowym prezesem piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin został Paweł Jeż *** W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się 14. edycja Crossu Straceńców. Na liście startowej jest już ponad 400 śmiałków ***

Gdynianki bez szans w starciu z wicemistrzyniami Polski

Nie było niespodzianki w Polkowicach. W kolejnym meczu ligowym na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki BC Polkowice pokonały zespół GTK Gdynia 82:58. Po stronie gospodyń, po raz kolejny klasę pokazały Mavunga, Fitzgerald i Spanou.

Do Polkowic przyjechała drużyna, która jeszcze w tym sezonie nie poczuła smaku zwycięstwa. GTK Gdynia zamyka ligową tabelę, więc w konfrontacji z wicemistrzyniami Polski była skazana na pożarcie. I rzeczywiście podopieczne trenera Karola Kowalewskiego zaczęły z wysokiego „C”. Po kilku minutach prowadziły już 7:0 i trenerka gdynianek, Jelena Skerovic,  szybko wzięła czas. Pierwsze punkty przyjezdne zdobyły dopiero, gdy na tablicy świetlnej widniało już 13:0. Wtedy rzuty wolne wykorzystała Aleksandra Parzeńska. Pierwszą kwartę gospodynie pewnie wygrały 22:15. W drugiej partii gdynianki próbowały gonić wynik, ale Pomarańczowe grały dalej swoje, spokojnie kontrolując przebieg gry. Drugą kwartę polkowiczanki wygrały 19:16.

Po zmianie stron polkowiczanki wręcz zdemolowały rywalki wygrywając trzecią kwartę aż 22:9. W ostatniej części miejscowe spuściły nieco z tonu wygrywając 19:18 i cały mecz w stosunku 82:58.

Koszykarskie derby dla BC Polkowice

W derbach Dolnego Śląska w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet, lepsze okazały się zawodniczki BC Polkowice. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego wygrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 97:80.

Polkowice koszykówką stoją. Rusza nabór do klasy sportowej

Nie od dziś wiadomo, że w Polkowicach żeńska koszykówka stoi na bardzo wysokim poziomie. Dlatego władze Polkowic zadecydowały o uruchomieniu w Szkole Podstawowej nr 1 naboru do klasy sportowej o profilu „koszykówka”. Przyjmowane będą dzieci, które obecnie chodzą do trzeciej klasy – zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z terenu całej gminy.

Polkowiczanki totalnie bezradne. Czeszki wzięły rewanż

W kolejnym swoim meczu w rozgrywkach Euroligi Kobiet koszykarki BC Polkowice tym razem musiały uznać wyższość rywalek. Zawodniczki ZVVZ USK Praga przyjechały do Polkowic jak po swoje wygrywając pewnie i zasłużenie 92:57, biorąc tym samym rewanż za porażkę w Czechach.

Trudny i wymagający rywal polkowiczanek

W kolejnym meczu fazy grupowej Euroligi Kobiet, koszykarki BC Polkowice zmierzą się dziś na własnym parkiecie z zespołem ZWZ USK Praga. Choć w pierwszym meczu Pomarańczowe sprawiły sensację wygrywając w Czechach, to jednak faworytkami będą dzisiejsze rywalki.

Trzecia porażka polkowiczanek w Eurolidze. Włoszki znów lepsze

W koszykarskiej Eurolidze Kobiet zawodniczki BC Polkowice poniosły trzecią porażkę. Tym razem pomarańczowe nie sprostały włoskiej drużynie z Bolonii przegrywając na wyjeździe 76:89.

Po ligowych emocjach, czas na Euroligę

Koszykarki BC Polkowice nie mają chwili wytchnienia. W sobotę grały arcyważny mecz ligowy, a już dzisiaj stawiły się we włoskiej Bolonii, gdzie rozegrają kolejny trudny mecz w Eurolidze Kobiet.

Jak skutecznie i nowocześnie zarządzać lokalnym samorządem?

15 maja w murach Uczelni Jana Wyżykowskiego odbędzie się konferencja naukowa: „Współczesne wyzwania zarządzania samorządem lokalnym – analiza wieloaspektowa”. Wydarzenie ma charakter hybrydowy a celem jest prezentacja wyników badań naukowych oraz dobrych praktyk i dyskusja, które będą dotyczyły przemian społecznych w obszarze zastosowań nowoczesnych działań wspólnot samorządowych w Polsce i na świecie.