×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

III Rodzinny Rajd Rowerowy w Radwanicach. Musisz tam być!

Były już rajdy rowerowe w Grębocicach, Kotli i w gminie Lubin. Teraz przyszedł czas na Radwanice. Już w najbliższą sobotę, 10 czerwca, odbędzie się trzecia edycja rowerowego rajdu po malowniczych i urokliwych zakątkach „najszczęśliwszej gminy w Polsce”.

Miłośnicy dwóch kółek spotkają się w parku w Radwanicach po godz. 11. Start zaplanowano punktualnie o godz. 11.30. Rowerzyści przejadą przez następujące miejscowości: Radwanice – Łagoszów Wielki – Kłębanowice – Sieroszowice – Strogoborzyce – Nowa Kuźnia – Ułanów – Sieroszowice. Rajd będzie częścią wielkiego rodzinnego pikniku.

W związku z zaplanowanym rajdem, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na trasie całego rajdu. Potrwają one między godziną 12 a 15. Po zakończeniu rajdu odbędzie się m.in. losowania atrakcyjnych nagród, wśród których są dwa rowery i hulajnoga.

Serdecznie zapraszamy w sobotę do parku w Radwanicach!

 
rajd

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.