×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Impreza na medal! Pierwszy Duathlon w Radwanicach za nami

Blisko trzystu zawodników stawiło się na starcie pierwszej edycji Duathlonu w Radwanicach. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: Classic i Sprint. Trasa biegowa wiodła alejkami urokliwego parku, natomiast rowerowa – po malowniczej okolicy Wzgórz Dalkowskich.

Zainteresowanie pierwszym radwanickim duathlonem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na starcie stawiło się bowiem 300 zawodników i zawodniczek. W kategorii Classic, uczestnicy mieli do pokonania najpierw 10 km biegu, potem 40 km jazdy rowerem i na koniec 5 km biegu. Natomiast zawodnicy, którzy zapisali się do rywalizacji Sprint, musieli pokonać 5 km biegu alejkami parku, potem 20 km rowerem i na koniec znów pobiec w parku, ale już tylko 2,5 km.

-Myślę, że jak na pierwszy raz możemy być w stu procentach zadowoleni. Dopisała nam pogoda i frekwencja, bo zapisało się ponad 300 zawodników i 60 dzieci. Po tej całej sytuacji pandemicznej, dzisiaj jest doskonały czas, by przypomnieć sobie o takich zawodach. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się po raz kolejny zaprosić wszystkich do Radwanicach – powiedział nam wójt gminy Radwanice, Paweł Piwko.

Gospodarz gminy liczy, że Duathlon w Radwanicach stanie się nie tylko cykliczną, ale także ogólnopolską imprezą.

-Już właściwie stała się ogólnopolska, ponieważ pod względem uczestników, nasz duathlon jest drugą tego typu imprezą sportową w Polsce – dodaje wójt Paweł Piwko.

Ambasadorem Duathlonu był Jurek Górski. A władzom gminy gratulujemy pomysłu i… do zobaczenia za rok.

 

Wybrane dla Ciebie

W niedzielę zapraszamy na duathlon do Radwanic!

To ostatnie dni jakie możecie poświęcić na trening  przed niedzielnym duathlonem w Radwanicach. Pamiętajcie również o tym, by przed samymi zawodami dać sobie chwilę na odpoczynek!

Spróbuj swoich sił w Duathlonie w Radwanicach!

Lubisz biegać i jeździć rowerem? Ta impreza jest dla Ciebie. Już 15 maja śmiałkowie wystartują w Duathlonie Radwanice.

Zapraszamy na Duathlon Radwanice. Mega impreza!

Choć Duathlon Radwanice zaplanowano dopiero w połowie maja, to już teraz bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej wspaniałej imprezie. Przypominamy, że w zawodach mogą wystartować zarówno dorośli, jak i dzieci, a trasy biegowe i kolarskie będą świetnie przygotowane.

Ruszyły zapisy na Duathlon Radwanice

Choć Duathlon Radwanice zaplanowano dopiero w połowie maja, już teraz ruszyły zapisy na tę imprezę. W zawodach mogą wystartować zarówno dorośli, jak i dzieci.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.