×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Inauguracja sezonu z wysokiego „C”. Zagłębie na Łazienkowskiej

Na inaugurację nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zagrają na wyjeździe z Legią Warszawa. Pierwszy mecz domowy rozegrają tydzień później z Pogonią Szczecin. Z mistrzem Polski – Jagiellonią Białystok, Miedziowi zmierzą się u siebie w 12. kolejce w październiku. Wielkie derby Dolnego Śląska odbędą się w Lubinie, tuż po Wszystkich Świętych.

Ekstraklasa SA ogłosiła właśnie terminarz rozgrywek PKO Ekstraklasy w nowym sezonie 2024/2025. Nowe rozdanie rozpocznie się 20 lipca. W swoim inauguracyjnym pojedynku, lubinianie zmierzą się na wyjeździe z warszawską Legią, czyli zespołem, z którym zagrali ostatni mecz poprzedniego sezonu. Na Łazienkowskiej Zagłębie przegrało wtedy 1:2. W drugiej kolejce podopieczni trenera Waldemara Fornalika rozegrają pierwsze spotkanie przed własną publicznością. Rywalem będzie szczecińska Pogoń, która nie może być zadowolona z ubiegłego sezonu. Portowcy przegrali finał Pucharu Polski z Wisłą Kraków i w końcówce nie liczyli się już także w walce o podium mistrzostw Polski.

W trzeciej kolejce do Lubina zawita Puszcza Niepołomice a tydzień później lubinianie po raz pierwszy zagrają z jednym z beniaminków ekstraklasy – Lechią Gdańsk, która po roku nieobecności powróciła na boiska ekstraklasy. Ciekawie zapowiadają się kolejne mecze, które odbędą się w Lubinie. Zagłębie podejmie m.in. GKS Katowice czy mistrza Polski – Jagiellonię Białystok. Tuż po Wszystkich Świętych, do stolicy polskiej miedzi zawita wicemistrz kraju – odwieczny rywal – Śląsk Wrocław. Ostatnia kolejka rundy jesiennej rozegrana zostanie na przełomie listopada i grudnia. Miedziowi zmierzą się wtedy na wyjeździe z Cracovią.

Runda rewanżowa rozpocznie się w weekend:7-8 grudnia i to będzie jednocześnie ostatnia kolejka w tym roku. Po przerwie piłkarze powrócą na boiska już 1 lutego. Ostatnia kolejka odbędzie się w ostatni weekend maja. Zagłębie podejmie wtedy Cracovię.

 

Wybrane dla Ciebie

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Rada Nadzorcza LSSE ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa Strefy

Nowa Rada Nadzorcza Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podjęła wczoraj uchwałę o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na nowego prezesa Legnickiej Strefy. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu, prezesem LSSE pozostanie Przemysław Bożek.

Współpracują od wielu lat, teraz przypieczętowali partnerstwo

Działająca w polkowickiej strefie ekonomicznej, firma Volkswagen Motor Polska objęła patronat nad technikum mechatronicznym w Zespole Szkół w Chocianowie. Współpraca obu podmiotów trwa już od wielu lat i dlatego zdecydowano o sformalizowaniu partnerstwa.

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.