×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Jarosław Hipner wraca na ławkę trenerską Zagłębia Lubin

Jarosław Hipner został nowym trenerem piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin. Szkoleniowiec wraca do stolicy polskiej miedzi po półtorarocznej przerwie. Jego asystentem będzie Grzegorz Klimczak.

Pracę z Zagłębiem Lubin Hipner rozpoczął w sezonie 2003/2004. W tym czasie pracował ze wszystkimi grupami młodzieżowymi, w tym z młodzikami, juniorami młodszymi i juniorami, prowadził także drugą drużynę Zagłębia, występującą wówczas w rozgrywkach drugiej ligi. W sezonie 2017/2018 rozpoczął współpracę z pierwszą drużyną Zagłębia Lubin, będąc asystentem Bartłomieja Jaszki, później prowadził już Miedziowych samodzielnie, jako pierwszy trener.

– Powrót na ławkę trenerską po półtorarocznej przerwie to dla mnie wielkie przeżycie i przedsięwzięcie, na które się zdecydowałem. Miałem możliwość wielu przemyśleń z perspektywy tej przerwy i odległości, ponieważ ostatnie miesiące spędziłem poza granicami kraju. Dało mi to pewną perspektywę i pewność w tym, że nie powiedziałem ostatniego słowa w piłce ręcznej, w lubińskim handballu. Zdaje sobie sprawę, że to ciężka, pełna poświęcenia praca zarówno dla mnie, jak i moich najbliższych. Wiem, że zawsze mogłem na Nich liczyć, co też obecnie daje mi siłę i motywację do rozpoczęcia współpracy z Zagłębiem. Zespół ulega personalnemu przeobrażeniu i wspólnie z zawodnikami zrobię wszystko, żeby nasi kibice byli zadowoleni, przychodząc na mecze i żeby czuli dumę, że kibicują drużynie, która zawsze daje z siebie sto procent. Z tego miejsca chciałbym zaapelować do kibiców, żeby dali nam kredyt zaufania, żeby przyszli na pierwszy mecz i stali się ósmym zawodnikiem Zagłębia – mówi Jarosław Hipner.

Dla Jarosława Hipnera to powrót na ławkę trenerską po półtorarocznej przerwie. Podobnie jak wcześniej, tak i tym razem jego asystentem będzie Grzegorz Klimczak.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.