×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Już byli w ogródku, witali się z gąską… Zagłębie wraca z remisem

Wydawało się, że po dwóch strzelonych bramkach piłkarze KGHM Zagłębia Lubin są na dobrej drodze wywiezienia ze Stadionu Śląskiego komplet punktów. Ruch pokazał jednak charakter i zdołał doprowadzić do wyrównania. Miedziowi mogą pluć sobie w brodę, bo byli zespołem lepszym, a mimo to przywiozą do Lubina tylko punkt.

Grając z ligowym outsiderem lubinianie byli faworytami pojedynku z chorzowskim Ruchem. Potwierdzili to już w 9. min. gry, gdy golkipera miejscowych pokonał Dawid Kurminowski. W 50. min. Zagłębie podwyższyło wynik na 2:0 po trafieniu Chodyny. Trener Fornalik najwyraźniej był bardzo spokojny o przebieg meczu, bo ściągnął z boiska Wdowiaka i Bułecę – wyróżniających się graczy zastępując ich Pieńko i Mrozem, którzy niestety nie wnieśli nic dobrego.

Ruch nie stwarzał zbyt wielu groźnych okazji, ale wystarczyła jedna w 78. min, gdy Feliks trafił do siatki Zagłębia… barkiem. Chorzowianie złapali wiatr w żagle. W 83. min. Letniowski popisał się atomowym uderzeniem i zrobiło się 2:2. Miedziowi jakby dostali obuchem w głowę, próbowali jeszcze resztkami sił ratować wynik, ale ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

– Życie pokazuje po raz kolejny, że 2:0 nie jest wynikiem gwarantującym zwycięstwo. Zamiast podwyższyć prowadzenie na 3:0, oddaliśmy inicjatywę i straciliśmy dwie bramki. Mieliśmy okazje, by strzelić następnego gola i zamknąć ten mecz. Trochę niezdecydowania i przypadku przy pierwszej bramce, natomiast przy drugim golu zawodnikowi Ruchu wyszedł strzał życia. Można powiedzieć, że bardziej tracimy dziś dwa punkty niż zyskujemy jeden – podsumował trener Waldemar Fornalik.

Za tydzień, w piątek, 15 grudnia, w derbach Dolnego Śląska, podopieczni Waldemara Fornalika podejmą wrocławski Śląsk – lidera PKO Ekstraklasy.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.