×
*** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

Kanonada Górnika. Rezerwy Lecha bezradne

Piłkarze Górnika Polkowice będą mieć udany weekend. W meczu 24. kolejki eWinner 2. ligi podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia odprawili z kwitkiem rezerwy poznańskiego Lecha wygrywając pewnie i wysoko 4:0. Gole dla zielono-czarnych zdobyli Mateusz Piątkowski dwie oraz Eryk Sobków i Michał Danilczyk.

Zdecydowanym faworytem sobotniego starcia byli gospodarze. Przed tym spotkaniem Górnik tracił do liderującego w tabeli GKS-u Katowice zaledwie dwa oczka. Na przeciwległym biegunie są rezerwy Lecha Poznań, które walczą o utrzymanie się w 2. lidze. Polkowiczanie rozpoczęli ten mecz z wysokiego „C”. Już w 1. minucie gola zdobył Mateusz Piątkowski, który kilka minut później trafił na 2:0 wykorzystując sytuację „sam na sam” z bramkarzem gości.

Kolejne bramki dla miejscowych padły już w drugiej odsłonie. Najpierw w 51. min. na 3:0 podwyższył Eryk Sobków, a dzieła zniszczenia dokonał w 70. minucie gry Michał Danilczyk trafiając do siatki rywala z najbliższej odległości.

Górnik Polkowice – Lech II Poznań 4:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Piątkowski 1, 10, Eryk Sobków 51, Michał Danilczyk 70

Górnik: 33. Mateusz Malec – 11. Dominik Radziemski, 5. Paweł Kucharczyk, 84. Marek Opałacz (63, 3. Mateusz Magdziak), 25. Karol Fryzowicz – 23. Eryk Sobków (74, 16. Maciej Bancewicz), 56. Michał Danilczyk (73, 8. Bruno Żołądź), 30. Kamil Wacławczyk, 13. Ernest Terpiłowski (63, 10. Adam Borkowski) – 37. Mateusz Piątkowski, 17. Mariusz Szuszkiewicz (81, 15. Kacper Poczwardowski).

Lech II: 12. Łukasz Radliński – 17. Filip Nawrocki (64, 21. Karol Smajdor), 2. Grzegorz Wojtkowiak, 3. Wojciech Onsorge, 14. Krystian Palacz – 22. Łukasz Szramowski, 6. Artur Marciniak (73, 8. Jakub Białczyk), 20. Adrian Laskowski, 15. Siergiej Kriwiec (57, 23. Ołeksandr Jacenko), 11. Jakub Karbownik – 9. Adrian Ratajczyk (57, 16. Igor Ławrynowicz).

żółte kartki: Opałacz, Fryzowicz – Palacz, Wojtkowiak.

sędziował: Paweł Dziopak (Tychy).

Jest nowy prezes Górnika Polkowice. Pałaszewski za Jedynaka

Piotr Pałaszewski został nowym prezesem drugoligowego Górnika Polkowice. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Jedynaka, który kilka tygodni temu podał się do dymisji. Pałaszewski rozpocznie swoją pracę przy Kopalnianej od jutra, 1 marca.

Umowa partnerska między sąsiednimi klubami z Lubina i Polkowic

W piątkowy poranek doszło do spotkania prezesów KGHM Zagłębia Lubin i drugoligowego Górnika Polkowice. Finałem rozmów obu menedżerów było podpisanie umowy o współpracy między dwoma klubami sportowymi.

Porażka Górnika Polkowice w sparingu z Odrą Opole

W meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu, Górnik Polkowice uległ Odrze Opole 0:2. Pomimo porażki był to cenny materiał szkoleniowy dla trenera Tomasza Grzegorczyka.

Górnik już bez Krakowskiego

Od nowej rundy w zespole drugoligowego Górnika Polkowice nie zobaczymy już Doriana Krakowskiego. 21-letni pomocnik rozwiązał z klubem umowę za porozumieniem stron.

Piłkarze Górnika Polkowice powrócili do pierwszych treningów

Piłkarze drugoligowego Górnika Polkowice powrócili po dłuższej przerwie do pierwszych treningów. Zielono – czarni przeszli testy medyczne, potem ćwiczyli na siłowni i sztucznej murawie.

Transfer Piecha był strzałem w dziesiątkę. Górnik godnie pożegnał rok

Piłkarze Górnika Polkowice godnie pożegnali ten rok na boiskach eWinner 2. ligi. Zielono-czarni rozprawili się z GKS-em Jastrzębie aplikując rywalowi cztery gole nie tracąc ani jednego. Hattrickiem popisał się Arkadiusz Piech, który chyba przeżywa drugą młodość.

KWW Krzysztof Nester .Konkretnie prezentuje „Konkrety dla młodych”

Centrum Aktywności Młodych, a więc miejsce, gdzie polkowicka młodzież będzie mogła spędzać wolny czas wraz z Biurem Polityki Młodzieżowej i punktem pomocy psychologicznej. Do tego liczne rozwiązania, które wyrównają szanse młodych ludzi w ich starcie w dorosłość, jak gminne kursy prawa jazdy czy bezpłatny wstęp na miejską siłownię. I jeszcze masa drobnych rozwiązań, jak ładowarki […]