×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Kilkadziesiąt zespołów, ponad 360 zawodników, czyli KGHM CUP 2024

IX edycja turnieju piłkarskiego KGHM CUP przeszła do historii. Na boiskach Akademii KGHM Zagłębie rywalizowało kilkadziesiąt drużyn – ponad 360 zawodniczek i zawodników. Niestety, turniej został przerwany po kilku kolejkach z powodu ulewy. Głównym sponsorem turnieju była spółka KGHM Polska Miedź S.A., a do pomocy przy organizacji przyłączyli się wolontariusze KGHM.

Piłkarski turniej KGHM CUP od wielu lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród młodych piłkarzy. Tym razem, na boiskach Akademii KGHM Zagłębie rywalizowali młodzi zawodnicy z roczników U-8 i U-9. W sumie – kilkadziesiąt klubów i ponad 360 zawodniczek i zawodników. Akademia gościła dzisiaj m.in. zespoły z Czech, Dolnego Śląska, województwa pomorskiego i Ziemi Lubuskiej.

-Cieszymy się, że po raz kolejny na nasze zaproszenie odpowiedziało tak wiele zespołów nie tylko przecież z samego zagłębia miedziowego i Dolnego Śląska. Mamy bowiem mocną reprezentację klubów z Czech, gościmy też zespoły Pogoni Szczecin, Zielonej Góry, Wrocławia, Dzierżoniowa czy Świdnicy – zauważa Adam Buczek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Wszystkie zespoły podzielone były na grupy. Rywalizacja toczyła się w grupie w systemie „każdy z każdym”. Jeden mecz trwał po 15 minut. Niestety organizatorom turnieju pokrzyżowała plany pogoda. Po rozegraniu kilku kolejek, nad Lubinem przeszła burza. Ulewa skutecznie przegoniła młodych zawodników i turniej został przerwany. Padający wciąż deszcz uniemożliwił powrót na boisko, dlatego rozgrywki już nie wznowiono.

Uroczystość wręczenia pamiątkowych medali odbyła się w siedzibie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Młodym zawodnikom gratulowali prezes KGHM Zagłębia Lubin, Paweł Jeż i dyrektor Akademii, Adam Buczek.

 

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.