×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Kinga Jakubowska wierzy w powrót na parkiet jeszcze w tym sezonie

Być może jeszcze w tym sezonie, fani żeńskiej piłki ręcznej zobaczą na parkiecie Kingę Jakubowską. Jest na to duża szansa, bo sympatyczna rozgrywająca KGHM MKS-u Zagłębia Lubin ambitnie walczy o to, by powrócić na boisko. Trzymamy kciuki za powrót do pełni sił i zdrowia.

19 stycznia 2022r. w derbach regionu Zagłębie Lubin podejmowało w hali RCS zespół KPR Kobierzyce. Podczas jednej z akcji, najskuteczniejsza do tej pory w szeregach Zagłębia, Kinga Jakubowska, została powalona przez rywalkę na parkiet. Diagnoza była okrutna. Zerwane więzadło krzyżowe: przednie i przyśrodkowe plus uszkodzona łąkotka boczna. Dzisiaj, zawodniczka jest po pięciu operacjach kolana i łokcia. Przechodzi żmudną rehabilitację.

– Łokieć to już dawno zamknięta sprawa, bo dojście do pełnej sprawności po dobrze zrobionej operacji przyszło mi szybko i wszystko dobrze się zagoiło. Jeśli chodzi natomiast o moje kolano, to pierwsze dwie operacje nie zostały do końca dobrze wykonane i spowodowało dodatkowe uszkodzenia, które w trzeciej i czwartej operacji zostały naprawiane. Aktualnie przechodzę rehabilitację, która po tylu zabiegach jest bardzo ciężka, ale oczywiście walczę i z dnia na dzień jestem coraz bliżej celu, jakim jest powrót na boisko. Niedługo jeśli będzie wszystko szło dobrze, to wejdę w ostatnią fazę rehabilitacji i liczę na to, że jeszcze w tym sezonie będę mogła wejść na boisko i pomóc drużynie – mówi Kinga Jakubowska.

W karierze zawodowej każdego zawodnika, dotkliwa kontuzja jest jak wyrok. A gdy uraz dotyka młodą, perspektywiczną i utalentowaną zawodniczką u progu wspaniałej kariery, to dramat jest podwójny. 25-letnia dziś Kinga Jakubowska – rozgrywająca Zagłębia Lubin – była najskuteczniejszą w ekipie trenerki Bożeny Karkut. Wróżono jej wielką, błyskotliwą karierę.

-Jestem pod stałą opieką lekarzy i fizjoterapeutów. Robimy wszystko, by jak najszybciej zaleczyć i powrócić na parkiet. To była ciężka kontuzja. Ciągle zaczynam jakby wszystko od nowa, dlatego to tak długo trwa. Muszę do końca się wyleczyć. Wszystko trzeba robić z głową, ale wierzę, że kibice szybko o mnie znów sobie przypomną – podsumowała rozgrywająca Zagłębia.

Kindze życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 
k3
k4
k5
k6
k7
kinga1

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.