×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Klasyk w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Derby Zagłębia z Chrobrym

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po niedzielnym meczu szczypiornistek Zagłębia Lubin z rosyjską Zwiezdą, a już dziś możemy być świadkami kolejnego ciekawego widowiska. W hali Regionalnego Centrum Sportowego dojdzie bowiem do derbów zagłębia miedziowego. Na przeciwko siebie staną ekipy z Lubina i Głogowa.

Derby zawsze elektryzują kibiców. W dziesiątej kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn zmierzą się zespoły Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów. Emocji z pewnością nie zabraknie, tym bardziej, że obie ekipy grają na wyrównanym poziomie. W nieco gorszej sytuacji są szczypiorniści ze stolicy polskiej miedzi. Lubinianie przegrali trzy ostatnie spotkania i mają 9 punktów na koncie. Głogowianie podbudowani są zwycięstwem z Grupą Azoty Unią Tarnów wyszarpanym w ostatnich minutach tego meczu.

Początek derbów w hali RCS o godz. 18.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Movember z piłkarzami ręcznymi Zagłębia Lubin

Lubińscy szczypiorniści oraz męska część ekipy Regionalnego Centrum Sportowego odwiedzili CDT Medicus gdzie zbadali swój poziom PSA – markera nowotworowego prostaty. Panowie chcą przekonać mężczyzn do tego, że warto dbać o zdrowie.

Z mistrzami Zagłębie nie miało szans

Nie takiego rezultatu po końcowym gwizdku spodziewali się kibice lubińskiego szczypiorniaka. Niestety lubinianom nie udało się pokonać mistrzów kraju.

Pewna wygrana w ostatnim meczu, a w niedzielę rewanż!

Ostatni mecz ligowy w 2021roku to przysłowiowa kropka na i lubińskich szczypiornistek. Dziewczyny pewnie pokonały na wyjeździe Suzuki Koronę Handball Kielce. Rywalki szanse miały niewielkie, a po ostatnim gwizdku na tablicy wyników zobaczyliśmy 15. bramek przewagi.

Szczypiorniści zachęcają mężczyzn do badań!

Szczypiorniści z MKS Zagłębie Lubin S.A. po raz kolejny przyłączyli się do światowej kampanii Movember. Ambasadorem akcji jest rozgrywający Miedziowych, Mateusz Drozdalski, który już od kilku tygodni przygotowywał się do tej roli.

Derby na zapleczu ekstraklasy. Miedź może awansować na fotel lidera

Ciekawie zapowiadają się dziś debry zagłębia miedziowego na zapleczu ekstraklasy. Wicelider tabeli z Legnicy podejmie zespół Górnika Polkowice. Faworytem są piłkarze Miedzi. Jeśli wygrają, już dzisiaj awansują na fotel lider Fortuna 1. ligi.

W sobotę lubinianki zagrają ze Zvezdą Zvenigorod

W sobotę czeka nas nie lada gratka. Miedziowe mają przed sobą starcie z ekipą z rosyjskiej ekstraklasy, Zvezdą Zvenigorod.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.