×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Kolejna wygrana KGHM Zagłębia Lubin! Bohar show, świetny Starzyński

Ależ emocje dostarczyli dziś piłkarze KGHM Zagłębia Lubin w wyjazdowym starciu z Górnikiem Zabrze. Miedziowi pokonali rywala 3:2. Dublet ustrzelił Damjan Bohar, trzeciego gola dołożył Filip Starzyński, który obok słoweńskiego pomocnika był jednym z najlepszych zawodników tego pojedynku.

Przed tym starciem obie ekipy zajmowały sąsiednie miejsce w ligowej tabeli. Zagłębie było dwunaste, Górnik był jedenasty. W wyjściowym składzie znalazł się Martin Dolezal, ale na rozgrzewce doznał kontuzji i na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem trener Stokowiec desygnował do boju Rafała Adamskiego. Goście z Lubina już w 11. min. objęli prowadzenie po dobitce Bohara. W 18. min. Górnik wyrównał po trafieniu Dadoka. Jeszcze przed przerwą Zagłębie znów objęło prowadzenie po strzale Starzyńskiego.

Kolejne gole padły w drugiej połowie. Gospodarze znów wyrównali po bramce Dadoka, ale kropkę nad „i” postawili Miedziowi. Bohaterem Zagłębia został Bohar, który wykorzystał idealne podanie od kolegi i w 64. ustalił wynik spotkania.

-Widać było jak bardzo intensywny i widowiskowy był ten mecz. Ile wysiłku trzeba było włożyć, żeby sprostać takiemu rywalowi, jakim był dzisiaj Górnik, ale wiedziałem, że jesteśmy dobrze przygotowani i utrzymamy ten wynik. Wcześniej dużo mówiłem o zabijaniu takich meczów, o skuteczności i szkoda, że nie udało się strzelić już tej trzeciej bramki przed przerwą, bo sytuacje miał Tornike Gaprindashvili. Po przerwie gospodarze szybko wyrównali. Dlatego, jak udało nam się znowu wyjść na prowadzenie, zmieniliśmy ustawienie i wprowadziliśmy trzeciego środkowego obrońcę. Ogromnie się cieszę, bo zrobiliśmy to grając dziś czterema młodzieżowcami w składzie. Brawa dla całej drużyny, również gratulacje dla Górnika, bo myślę, że stworzyliśmy znakomite widowisko. Dużo pracowaliśmy w przerwie reprezentacyjnej nad skutecznością i to zdało dzisiaj egzamin – powiedział na pomeczowej konferencji trener Zagłębia, Piotr Stokowiec.

Zagłębie awansowało w tabeli na siódme miejsce. W następnej kolejce Miedziowi zagrają u siebie z Koroną Kielce.

Górnik Zabrze – KGHM Zagłębie Lubin 2:3 (1:2)

Bramki: Robert Dadok 18, 58 – Damjan Bohar 11, 64, Filip Starzyński 32

Górnik: 32. Kevin Broll – 5. Kryspin Szcześniak, 25. Jonatan Kotzke, 3. Richard Jensen – 16. Paweł Olkowski (58, 71. Amadej Maroša), 23. Jean Mvondo (46, 13. Emil Bergström), 8. Blaž Vrhovec, 96. Robert Dadok, 7. Dani Pacheco (71, 10. Lukas Podolski), 33. Kanji Okunuki (83, 11. Mateusz Cholewiak) – 21. Piotr Krawczyk (83, 24. Krzysztof Kolanko).

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 4. Jarosław Jach, 8. Guram Giorbelidze – 9. Tornike Gaprindaszwili (62, 26. Kacper Chodyna), 6. Tomasz Makowski, 99. Łukasz Łakomy (62, 20. Marko Poletanović), 18. Filip Starzyński (74, 5. Aleks Ławniczak), 39. Damjan Bohar (80, 21. Tomasz Pieńko) – 19. Rafał Adamski.

żółte kartki: Mvondo, Dadok, Szcześniak – Makowski, Poletanović.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Wielki mecz w hali RCS. Zagłębie kontra chorwacka Koprivnica

Po emocjach związanych z występem naszej reprezentacji w meczu z Francją, zapraszamy do hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. O godzinie 18. na parkiet wybiegną zespoły Zagłębia Lubin i chorwackiej RK Podravki Koprivnicy. Będzie to pojedynek w ramach trzeciej rudny eliminacji EHF Ligi Europejskiej.

Plan wykonany, kolejne zwycięstwo Zagłębia

Nie było niespodzianki w pojedynku aktualnych mistrzyń Polski z beniaminkiem PGNiG Superligi Kobiet. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie ograły zespół MKS PR URBIS Gniezno 40:24 prowadząc do przerwy 21:12.

Mistrzynie Polski z Lubina kontra beniaminek z Gniezna

Rozgrywki w PGNiG Superlidze Kobiet nabierają tempa. Szczypiornistki Zagłębia podejmą dziś na własnym parkiecie MKS PR URBIS Gniezno. Aktualne mistrzynie Polski będą faworytkami, ale przyjezdne wcale nie będą na straconej pozycji. Ich ostatnia wygrana z Lublinem wzbudza podziw i respekt.

Pewna wygrana mistrzyń Polski z Ruchem, blamaż panów z Kwidzynem

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały drużyny piłki ręcznej Zagłębia Lubin. Panowie niestety nie popisali się w pojedynku z MMTS Kwidzyn przegrywając 22:35. Znacznie lepiej poszło paniom. Aktualne mistrzynie Polski pokonały ekipę chorzowskiego Ruchu 28:20. Była to już siódma wygrana z rzędu zawodniczek Zagłębia.

Piątkowe popołudnie w piłką ręczną w Lubinie. Zapraszamy do hali RCS

Fani szczypiorniaka nie powinni dzisiaj narzekać na brak wrażeń. W piątkowe popołudnie kibice zobaczą dwa ciekawe pojedynki. W hali RCS  w Lubinie szczypiorniści Zagłębia podejmą MMTS Kwidzyn, a potem podopieczne Bożeny Karkut zmierzą się z Ruchem Chorzów. Zapraszamy!

Derby regionu dla Zagłębia. Miedziowi lepsi od Chrobrego w karnych

Kibice, którzy pojawili się w sobotni wieczór w hali przy Wita Stwosza w Głogowie z pewnością nie mogli narzekać na brak emocji. W wielkich derbach regionu, szczypiorniści Zagłębia Lubin wygrali w rzutach karnych z Chrobrym Głogów i powrócili do domu z dwoma punktami.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.