×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Kolejne pożegnania w Miedzi Legnica

Kolejni zawodnicy opuszczają Miedź Legnica. Z klubem przy Orła Białego pożegnali się już bramkarz Jakub Mądrzyk i pomocnik Iban Salvador Edu.

W obu przypadkach klub sondował możliwość pozostania zawodników w Legnicy na kolejny sezon, jednak z różnych względów nie było to możliwe.

20-letni bramkarz Jakub Mądrzyk wzmocnił zielono-niebiesko-czerwonych przed startem zakończonego sezonu. Golkiper rozegrał dla legnickiego zespołu 35 meczów ligowych i pucharowych. Podczas pobytu w Miedzi regularnie powoływany był do kadr młodzieżowych do lat 20 i 21. Wystąpił m.in. w zremisowanym 1:1 spotkaniu reprezentacji Polski U20 z Niemcami w ramach Turnieju Ośmiu Narodów na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy, rozgrywając całe zawody, a w drugiej połowie przejmując opaskę kapitańską.

28-letni ofensywny piłkarz Iban Salvador Edu zasilił Miedź w trakcie minionego sezonu. Dla zespołu znad Kaczawy rozegrał 20 ligowych i pucharowych meczów, w których strzelił jednego gola. W trakcie zakończonych rozgrywek regularnie otrzymywał powołania do reprezentacji Gwinei Równikowej, odgrywając w niej ważną rolę i reprezentując swój kraj podczas Pucharu Narodów Afryki jako jedyny gracz z polskiej ligi na turnieju. W inaugurującym występie swojej kadry na mistrzostwach Afryki meczu z Nigerią zdobył bramkę.

źródło: miedzlegnica.eu.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.