×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Kolejny transfer szczypiornistów z Lubina

MKS Zagłębie Lubin pozyskało kolejnego szczypiornistę. Nowym nabytkiem Miedziowych został Piotr Rutkowski, wcześniej gracz Górnika Zabrze. Rozgrywający podpisał z lubińskim klubem roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

27-letni zawodnik ostatnie dwa lata spędził w Górniku Zabrze, dokąd trafił z Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Wcześniej występował także w Stali Mielec oraz KSSPR Końskie. Występujący na pozycji lewego rozegrania Piotr Rutkowski imponuje warunkami fizycznymi, mierząc blisko dwa metry wzrostu.

– Jestem szczęśliwy, że mogłem dołączyć do drużyny z Lubina. Chciałbym pomóc zespołowi w walce o jak najlepszą lokatę w przyszłym sezonie. Wiem, że ten sezon w pełni nie oddał potencjału, jaki jest w tej drużynie. Nie mogę się już doczekać przyszłego sezonu. Mam też dużo do udowodnienia, gdyż ostanie lata w Górniku nie ułożyły się tak jakbym sobie tego życzył – mówi nowy rozgrywający Miedziowych.

Piotr Rutkowski jest trzecim nowym zawodnikiem, który dołącza do męskiej drużyny Zagłębia Lubin. Wcześniej klub zakontraktował dwóch graczy szczecińskiej Pogoni – Pawła Krupę i Dawida Krysiaka.

 
witamy_w_ZL-RUTKOWSKI

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.