×
*** W niedzielę druga tura wyborów samorządowych *** Swoich włodarzy wybierają mieszkańcy Legnicy, Gminy Polkowice i Gminy Ścinawa *** Do końca niedzielnego głosowania trwa cisza wyborcza ***

Koszmarny błąd Chychykalo w karnych. Derby dla Chrobrego Głogów!

Niemal przez całe spotkanie szczypiorniści Zagłębia Lubin prowadzili z Chrobrym Głogów w derbach regionu. Rzutem na taśmę goście zdołali wyrównać i doprowadzić do serii rzutów karnych. W decydującym momencie pech dopadł Romana Chychykalo, któremu wyślizgnęła się piłka z rąk. O losach meczu przesądził Jakub Orpik i dwa punkty pojechały do Głogowa.

To był pojedynek dwóch sąsiadów z tabeli. Po trzech porażkach z rzędu lubinianie wreszcie chcieli się odgryźć i wygrać przed własną publicznością. Tym bardziej w tak ważnym meczu, jakim są derby regionu. Podopieczni trenera Jarosława Hipnera prowadzili od pierwszej minuty. W szeregach Zagłębia błyszczał Marcel Sroczyk, po stronie gości z Głogowa – klasą dla siebie był Paweł Paterek. Do przerwy gospodarze prowadzili 17:16.

Po zmianie stron Zagłębie wciąż rozdawało karty. W pewnym momencie prowadziło już czterema bramkami. Głogowianie pokazali jednak charakter i walkę do końca. Opłaciło się, bo goście zdołali wyrównać w końcówce i doprowadzić do konkursu rzutów karnych. W tej serii lepsi okazali się zawodnicy Chrobrego, którzy zabrali do domu dwa punkty.

Zagłębie może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Prowadzili cały mecz, a mimo to pozwolili wydrzeć sobie z rąk zwycięstwo.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Porażka Chrobrego na inaugurację wiosny

Od przegranej z Ruchem Chorzów, piłkarską wiosnę rozpoczęli zawodnicy Chrobrego Głogów. Goście z piastowskiego grodu mogli wywieźć cenny remis z trudnego terenu, ale chorzowianie zdobyli bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.