×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Legniccy szachiści na siódmym miejscu w kraju

Legniccy szachiści zajęli siódme miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Na podium stanęły drużyny Polonia Wrocław, Hetman Katowice i na najniższym stopniu Stilon Gorzów.  Klub Szachowy Miedź Legnica zajął siódme miejsce.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Legniczanie wygrali w sumie 3 mecze, 2 zremisowali i cztery razy przegrali. Takie rezultty pozwoliły na zajęcie 7. miejsca w turnieju.

– Do ostatniej rundy nasza drużyna walczyła o utrzymanie się w szachowej elicie. Na szczęście zwycięstwo 4-2 w ostatniej rundzie nad ekipą Dwie Wieże Kraków sprawiło, że utrzymaliśmy się w gronie 10 najlepszych drużyn w kraju – mówi Piotr Kowalak, dyrektor KSz Miedź Legnica

Najlepszy wynik w drużynie uzyskała Oliwia Kiołbasa, która zdobyła 6 pkt. w 9 partiach. Zwyciężyła zdecydowanie na szachownicy kobiecej i wypełniła kolejną normę na arcymistrzynię.

Ponadto w drużynie wystąpili : Nguyen Dai Tai Van (5 pkt. z 9), Robert Kempiński (4,5 pkt. z 9 ), Bartłomiej Heberla (4 pkt. z 9), Piotr Bobras (5 pkt. z 9), Tadeas Kriebel (3 pkt. z 5), Kacper Grela (0 pkt. z 3) oraz Anna Karykowska (0 pkt. z 1).

 
att00122,klOWfqWibGpC785HlXs
att00125,klOWfqWibGpC785HlXs
att00131,klOWfqWibGpC785HlXs
att00134,klOWfqWibGpC785HlXs
tadeas_kriebel,klOWfqWibGpC785HlXs
anna_karykowska,klOWfqWibGpC785HlXs

Wybrane dla Ciebie

Legniccy szachiści wrócili z zawodów z medalami

Szachiści Miedzi Legnica wywalczyli trzy złote i jeden brązowy medal podczas Mistrzostw Dolnego  Śląska juniorów rozegranych w Lubinie.

Gabryś Karaszewski ze srebrem w mistrzostwach młodzików!

Młody zawodnik KSz Miedź Legnica Gabriel Karaszewski  zdobył srebrny medal Mistrzostwach Makroregionalnych Młodzików w Słubicach.  

Ekstraliga szachowa. Pierwsze zwycięstwo KSz Miedź Legnica

Od zwycięstwa 4:2 nad UKS 21 Podlesie rozpoczęła rozgrywki Ekstraligi szachowej drużyna KSz Miedź Legnica.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.