×
*** Nowym prezesem piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin został Paweł Jeż *** W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się 14. edycja Crossu Straceńców. Na liście startowej jest już ponad 400 śmiałków ***

Legniccy szachiści wrócili z zawodów z medalami

Szachiści Miedzi Legnica wywalczyli trzy złote i jeden brązowy medal podczas Mistrzostw Dolnego  Śląska juniorów rozegranych w Lubinie.

Na najwyższym stopniu podium stanęli w swoich grupach wiekowych: Julia Salamon , Antoni Komendecki oraz Gabriel Karaszewski. Z brązowym medalem do domu powrócił Krzysztof Miklosz.

W zawodach wystartowało około 100 zawodników z całego województwa dolnośląskiego, którzy zmagali się na dystansie 7 rund.

Doskonały występ legnickich szachistów

13-letni Antoni Komendacki zanotował doskonały występ na Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w szachach błyskawicznych. W sumie o medale walczyło 13 drużyn.

Legniccy szachiści na siódmym miejscu w kraju

Legniccy szachiści zajęli siódme miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Na podium stanęły drużyny Polonia Wrocław, Hetman Katowice i na najniższym stopniu Stilon Gorzów.  Klub Szachowy Miedź Legnica zajął siódme miejsce.

Gabryś Karaszewski ze srebrem w mistrzostwach młodzików!

Młody zawodnik KSz Miedź Legnica Gabriel Karaszewski  zdobył srebrny medal Mistrzostwach Makroregionalnych Młodzików w Słubicach.

Ekstraliga szachowa. Pierwsze zwycięstwo KSz Miedź Legnica

Od zwycięstwa 4:2 nad UKS 21 Podlesie rozpoczęła rozgrywki Ekstraligi szachowej drużyna KSz Miedź Legnica.

Widzieliście ten samochód? Skradziono go z posesji w Lubinie!

Widzieliście ten samochód? Skradziono go w nocy, z poniedziałku na wtorek z posesji w Lubinie. Sprawę kradzieży bada policja, jednak właściciele samochodu zwrócili się do nas z prośba o publikację – być może ktoś z was widział to auto w tym czasie. Jeśli tak dajcie znać lubińskim policjantom.

Jak skutecznie i nowocześnie zarządzać lokalnym samorządem?

15 maja w murach Uczelni Jana Wyżykowskiego odbędzie się konferencja naukowa: „Współczesne wyzwania zarządzania samorządem lokalnym – analiza wieloaspektowa”. Wydarzenie ma charakter hybrydowy a celem jest prezentacja wyników badań naukowych oraz dobrych praktyk i dyskusja, które będą dotyczyły przemian społecznych w obszarze zastosowań nowoczesnych działań wspólnot samorządowych w Polsce i na świecie.