×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Legnicki OSiR zaprasza na mistrzostwa w Nordic Walking

Już 23 kwietnia wielbicieli marszu z kijkami zapraszamy do Legnicy na Otwarte Mistrzostwa w Nordic Walking. Start zaplanowano o godzinie 11 w parku Miejskim.

Zawodnicy będą mieli do przejścia 6520 metrów alejkami parkowymi. Start i meta na al. Orła Białego.

Zawodników startujących w biegu głównym podzielono na kategorie wiekowe: 16-35 lat, 36-49, 50-59 lat i powyżej 60. Każdemu zawodnikowi mierzony będzie czas. A na mecie czekać będzie poczęstunek oraz gorące napoje.

Dla tych, którzy nie czują się na siłach by startować na długim dystansie przygotowano propozycję cysto rekreacyjną – bieg na dystansie 1630 metrów (bez pomiaru czasu).

Link do zapisów – https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6749

 

Wybrane dla Ciebie

Rusza projekt EKO-Zdrowie. Bezpłatne zajęcia dla nordikowców

Spółka KGHM zaprasza wszystkich miłośników Nordic Walking na jesienną edycję zajęć. Akcja dedykowana jest dla osób po 35. roku życia. Udział w projekcie jest oczywiście bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego radzimy się pospieszyć z zapisami.

Spróbujcie swoich sił w biegu z przeszkodami

Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz LPP zapraszają aktywnych mieszkańców miasta na wyjątkowy bieg z przeszkodami. Impreza już w najbliższy piątek.

Zapraszamy na II Bieg „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Nordikowcy z całego świata rywalizują u podnóża Szrenicy. ZDJĘCIA!

U podnóża Szrenicy w Szklarskiej Porębie trwają światowej mistrzostwa Nordic Walking – INWA Nordic Walking World Championships 2022. W rywalizacji udział bierze kilkuset zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów z całego globu. Wśród polskiej reprezentacji jest mocna ekipa z powiatu polkowickiego, głównie z Radwanic i Gaworzyc. Ale są także nordikowcy z Polkowic i Rudnej.

Nordikowcy na start. Mistrzostwa świata w Szklarskiej Porębie

Już dzisiaj w Szklarskiej Porębie rozpoczynają się mistrzostwa świata Nordic Walking. Zawody rozegrane zostaną przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę oraz przyległych trasach narciarskich w Szklarskiej Porębie. W mistrzostwach weźmie udział silna reprezentacja naszego regionu.

Zostań mistrzem legnickiego skateparku

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza wielbicieli rowerów bmx, deskorolek czy rolek do udziału w Mistrzostwach Legnicy na skateparku.