×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Los Stokowca w Zagłębiu przesądzony? Fornalik nowym trenerem?

Po piątej porażce z rzędu wydaje się, że dni Piotra Stokowca na stanowisku trenera KGHM Zagłębia Lubin są już policzone. Media sportowe już ogłosiły, że klub rozwiąże z nim umowę i jego następcą zostanie Waldemar Fornalik. Czy Piotr Stokowiec rzeczywiście straci posadę?

Jeszcze przed piątkowym meczem w Mielcu, na łamach Przeglądu Sportowego ukazał się materiał na temat przyszłości Stokowca w Zagłębiu. Zdaniem autora tekstu, niezależnie od wyniku meczu ze Stalą, Stokowiec odejdzie z Lubina. Gdy wczoraj Miedziowi przegrali 0:3, przypuszczenia nabrały całkiem realnego charakteru.

Temat podjęły inne sportowe media, które powołując się na źródła w samym klubie, obwieściły koniec misji Stokowca. Trener ma podobno zostać odwołany a jego miejsce ma zająć Waldemar Fornalik, były selekcjoner polskiej reprezentacji a ostatnio trener Piasta Gliwice.

Na ile medialne doniesienia okażą się prawdą, przekonamy się już wkrótce. Jeśli się potwierdzą, zgodnie z procedurami PKO Ekstraklasy, Stokowiec poprowadzi jeszcze zespół w ostatnim meczu z Rakowem Częstochowa. Fornalik mógłby przejąć klub dopiero w okresie zimowym.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie pożegnało się z Koki Hinokio

Koki Hinokio nie jest już zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. 21-letni Japończyk przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Stali Mielec.

Gorące transfery w Zagłębiu Lubin. Mata już jest, będzie Świerczok?

Choć piłkarska wiosna zaczyna na dobre się rozkręcać, w Zagłębiu Lubin trwa gorący okres transferowy. Klub poinformował dziś o pozyskaniu Luisa Maty. 25-letni Portugalczyk podpisał umowę do końca czerwca 2025r. Hitem dnia są natomiast wieści o Jakubie Świerczoku, który być może także zasili lubińską drużynę.

Grzywna i zakaz stadionowy dla kibica Zagłębia Lubin

19-letni kibic Zagłębia Lubin został zatrzymany i skazany w trybie przyspieszonym za lekceważenie poleceń służb porządkowych i prowokowanie kibiców Legii Warszawa.

Fornalik – pokazaliśmy, że potrafimy grać, jak równy z równym

Nie ostygły jeszcze na dobre emocje i wrażenia po sobotnim meczu KGHM Zagłębia Lubin z Legią Warszawa. Miedziowi niestety przegrali ten pojedynek 1:2, ale wstydu nie przynieśli. Z Wojskowymi walczyli jak równy z równym. Co o tym spotkaniu powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn?

KGHM Zagłębie Lubin kontra Legia Warszawa. Dzień próby

To może być piękny i niezapomniany sobotni wieczór dla kibiców piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin. Punktualnie o godzinie 20. miedziowi podejmą jednego z głównych kandydatów do mistrzowskiej korony. Czy po efektownym i prestiżowym zwycięstwie w derbach Dolnego Śląska, lubinianie pójdą za ciosem i zdołają pokonać Legię Warszawa?

Fornalik – jesteśmy w stanie pokonać Legię. Dlaczego mamy się bać?

Nowy trener KGHM Zagłębia Lubin zaczął z wysokiego C. Wygrywając prestiżowe derby ze Śląskiem Wrocław, zaskarbił sobie życzliwość i zaufanie kibiców miedziowego klubu. Jeśli w sobotę wygra z Legią Warszawa, Waldemar Fornalik może usłyszeć z trybun słynne „Waldek King”.