×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Los Stokowca w Zagłębiu przesądzony? Fornalik nowym trenerem?

Po piątej porażce z rzędu wydaje się, że dni Piotra Stokowca na stanowisku trenera KGHM Zagłębia Lubin są już policzone. Media sportowe już ogłosiły, że klub rozwiąże z nim umowę i jego następcą zostanie Waldemar Fornalik. Czy Piotr Stokowiec rzeczywiście straci posadę?

Jeszcze przed piątkowym meczem w Mielcu, na łamach Przeglądu Sportowego ukazał się materiał na temat przyszłości Stokowca w Zagłębiu. Zdaniem autora tekstu, niezależnie od wyniku meczu ze Stalą, Stokowiec odejdzie z Lubina. Gdy wczoraj Miedziowi przegrali 0:3, przypuszczenia nabrały całkiem realnego charakteru.

Temat podjęły inne sportowe media, które powołując się na źródła w samym klubie, obwieściły koniec misji Stokowca. Trener ma podobno zostać odwołany a jego miejsce ma zająć Waldemar Fornalik, były selekcjoner polskiej reprezentacji a ostatnio trener Piasta Gliwice.

Na ile medialne doniesienia okażą się prawdą, przekonamy się już wkrótce. Jeśli się potwierdzą, zgodnie z procedurami PKO Ekstraklasy, Stokowiec poprowadzi jeszcze zespół w ostatnim meczu z Rakowem Częstochowa. Fornalik mógłby przejąć klub dopiero w okresie zimowym.

 

Wybrane dla Ciebie

Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia. Czy Waldek „King” uratuje zespół?

By spokojnie móc patrzeć w przyszłość i nie oglądać się na innych, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin muszą dziś wygrać z Górnikiem Zabrze. Jeśli przegrają, zamienią się miejscami z ekipą z Górnego Śląska i spadną do strefy spadkowej, z której mogą już nie wyjść.

Zivec z nagrodą Ekstraklasy za najszybszego gola

Sasa Zivec zgarnął nagrodę Ekstraklasy S.A. za najszybciej strzeloną bramkę w tegorocznym sezonie. W meczu z Jagiellonią Białystok, słoweński pomocnik KGHM Zagłębia Lubin trafił do siatki… w 28 sekundzie.

Tomasz Pieńko znów powołany do kadry U-19

Dobra postawa Tomasza Pieńko sprawiła, że szkoleniowiec reprezentacji Polski U-19 Marcin Brosz, powołał młodego pomocnika KGHM Zagłębia Lubin na turniej Elite Round kwalifikacji do głównego turnieju finałowego mistrzostw Europy.

Do Radomia po kolejne trzy punkty. Czas na rewanż za porażkę jesienią

Po zwycięstwach nad Lechem Poznań i Miedzią Legnica, kibice KGHM Zagłębia Lubin liczą na kolejne trzy punkty. Miedziowych czeka jednak trudne zadanie. Dzisiaj wieczorem zagrają bowiem z Radomiakiem Radom – drużyną, która jeszcze tej wiosny nie przegrała. 

Łakomy nominowany do „młodzieżowca miesiąca”

Świetna forma Łukasza Łakomego na ligowych boiskach w minionym miesiącu została doceniona. Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin otrzymał nominację do nagrody „Młodzieżowca Lutego” PKO Banku Polskiego 2023, o którą powalczy z Gabrielem Kobylakiem (Radomiak Radom) oraz Ernestem Terpiłowskim (Widzew Łódź). 

Tomasz Pieńko powołany do kadry U-19

Pomocnik Miedziowych Tomasz Pieńko został powołany do reprezentacji Polski U-19. Zgrupowanie konsultacyjne kadry prowadzonej przez trenera Marcina Brosza odbędzie się w od 6 do 8 marca w Rącznej.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.