×
*** KGHM przygotowuje się do tegorocznych obchodów Dnia Hutnika. Główne uroczystości zaplanowano 10 maja w Lubinie. 19 maja w legnickiej katedrze odprawiona zostanie msza święta w intencji hutników i ich rodzin ***

Lubińscy szczypiorniści pożegnali się z finałami

W ostatnim meczu drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów pewnie pokonała MKS Zagłębie Lubin w półfinale pucharowych rozgrywek i zameldowała się w wielkim finale.

Niestety tylko początek meczu był wyrównany. 10 minut mogło się podobać kibicom MKS Zagłębia Lubin. Ale na tym koniec.

Od pierwszych minut gra była zacięta na tyle, że posypały się żółte kartki i kary 2-minutowe. Bramkarze obu drużyn zaciekle bronili, ale to właśnie ekipa z Tarnowa zaczęła wychodzić na prowadzenie po kilku ciekawych akcjach, które widzieliśmy na boisku.

Po remisie 5:5 Grupy Azoty wyszła na prowadzenie po faulu Jakuba Morynia. Sędzia podyktował dwie minuty kary oraz rzut karny, który wykorzystał Rennosuke Tokuda. Chwilę później 2 minuty kary otrzymał także Roman Chychykało i goście przez minutę musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu.

Wtedy o czas dla swojej drużyny poprosił Jarosław Hipner. Jego słowa musiały podziałać na zawodników ponieważ wyszli na boisko i ostro wzięli się do pracy. Tyle że chwile potem znów posypały się kary. Na 5 minut przed końcem pierwszej części spotkania przy rezultacie 9:7 o czas dla swojej drużyny poprosił trener Patrik Liljestrand. Rywale lubinian podwyższyli swoją przewagę do 3 trafień tuż przed gwizdkiem.

Na początku drugiej odsłony celny strzał Kacpra Majewskiego podwyższył przewagę o 4 oczka. Niestety lubinianie nie mogli odrobić strat, ich rzuty nie trafiały do bramki przeciwników.

Przez pierwsze 10 minut drugiej połowy drużyny zdołały rzucić łącznie tylko 3 bramki. Kwadrans przed końcem meczu na tablicy było 18:15. W 48 minucie mieliśmy wynik 18:17 i było naprawdę blisko remisu, jednak wtedy gospodarze wrzucili drugi bieg i odskoczyli lubinianom i na 5 minut przed końcem ich przewaga wzrosła do 5 oczek.

Tarnowianie pewni zwycięstwa spokojnie prowadzili grę do końca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 30:21 i to właśnie Grupa Azoty SPR Tarnów zameldowała się w finale pucharowych rozgrywek.

Grupa Azoty SPR Tarnów:
Skład: Małecki, Liljestrand, Ciochoń – Tokuda 6, Majewski 6, Wojdan 3, Sanek, Kowalik 1, Wajda 1, Dadej 2, Kużdeba 1, Pedryc, Kniazeu, Mrozowicz 4, Zahirović 3, Yoshida 3

Zagłębie Lubin:

Skład: Schodowski, Bartosik – Stankiewicz, Netz 4, Moryń, Pawlaczyk, Gębala, Sroczyk, Pietruszko, Marciniak 4, Hajnos 2, Bogacz 2, Kupiec 1, Adamski 2, Drobiecki 4, Chychykało 2

Ten dzień zapamięta do końca życia. Teraz wraca do zdrowia

Był 19 stycznia 2022r., gdy w derbach regionu Zagłębie Lubin podejmowało w hali RCS zespół KPR Kobierzyce. Podczas jednej z akcji, najskuteczniejsza do tej pory w szeregach Zagłębia, Kinga Jakubowska, została powalona przez rywalkę na parkiet. Diagnoza była okrutna. Dzisiaj, zawodniczka jest po trzech operacjach i przechodzi żmudną rehabilitację. Kiedy powróci na parkiet? Sama by […]

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Dwunasta wygrana Zagłębia w lidze

W zaległym meczu PGNiG Superligi Kobiet, szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe z Galiczanką Lwów 22:20. Było to już kolejne dwunaste Miedziowych, które pewnie przewodzą w lidze.

Mistrzynie Polski wracają na parkiet. Rywalem – ekipa z Jarosławia

Już w najbliższą sobotę, 7 stycznia, po świąteczno – noworocznej przerwie, na parkiet powrócą szczypiornistki Zagłębia Lubin. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się w hali RCS z ekipą Eurobudu JKS Jarosław. Miedziowe będą zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.

Szczypiornistki Zagłębia nadrobią zaległości

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin nadrobią dziś zaległości. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się bowiem na wyjeździe z ekipą Startu Elbląg. Miedziowe będą faworytkami tego pojedynku, ale rywalek nie zamierzają lekceważyć.

Joanna Drabik z nowym kontraktem. Obrotowa w Zagłębiu do 2026 roku

Kolejna zawodniczka przedłużyła kontrakt z MKS-em Zagłębiem Lubin. Po Karolinie Kochaniak – Sali, nową umowę podpisała obrotowa Joanna Drabik. Doświadczona zawodniczka pozostanie w Zagłębiu co najmniej do 2026 roku.