×
*** Prezydent Lubina, Robert Raczyński był podsłuchiwany przez ABW. W tle są afery śmieciowe na terenie Dolnego Śląska ***

Lubomir Guldan żegna się z Zagłębiem. W Lubinie spędził blisko 10 lat

Był kapitanem drużyny i filarem defensywy. Dla młodszych zawodników – wzorem do naśladowania. Zawsze pomocny, uśmiechnięty. Po zakończeniu kariery pozostał w Zagłębiu obejmując posadę dyrektora sportowego. Dzisiaj jednak przyszedł czas pożegnań z Lubinem.

Lubomir Guldan przyszedł do miedziowego klubu w lipcu 2013r. z Ludogorca Razgrad.

-Początki były trudne, po pierwszym moim sezonie, zanotowaliśmy spadek z ekstraklasy. To były trudne momenty. Ale były też piękne, pełne wzruszeń i emocji. Cieszę się, że byłem w takim klubie, jak Zagłębie – rozpoczyna swoją opowieść o pobycie w Lubinie, Lubomir Guldan.

Popularny „Gula” pamięta wiele wspaniałych meczów, jak derby u siebie ze Śląskiem Wrocław, gdzie grając w dziesięciu, Zagłębie w ostatniej akcji zdobyło gola na wagę zwycięstwa. Bramkę zdobył wtedy Jakub Świerczok. Inną, równie emocjonującą chwilą były potyczki ze słynnym Partizanem Belgrad. W barwach Zagłębia wystąpił blisko 270 razy, strzelił łącznie 14 bramek, notując 9 asyst. Po zakończeniu piłkarskiej kariery pozostał w Zagłębiu w charakterze dyrektora sportowego. Funkcję tę pełnił przez niemal dwa lata. W 2021r. został wybrany piłkarzem 75-lecia i trafił do jedenastki drużyny wszech czasów.

– Dziękuję wszystkim ludziom, których spotkałem na swojej drodze w czasie gry w Zagłębiu, zawodnikom, trenerom, działaczom, kibicom. Życzę Zagłębiu jak najlepiej. Wierzę, że kibice będą jeszcze przeżywać w Lubinie wspaniałe chwile – mówi na koniec Lubomir.

 
lubo
lubo4
lubo6

Wybrane dla Ciebie

Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia. Czy Waldek „King” uratuje zespół?

By spokojnie móc patrzeć w przyszłość i nie oglądać się na innych, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin muszą dziś wygrać z Górnikiem Zabrze. Jeśli przegrają, zamienią się miejscami z ekipą z Górnego Śląska i spadną do strefy spadkowej, z której mogą już nie wyjść.

Zivec z nagrodą Ekstraklasy za najszybszego gola

Sasa Zivec zgarnął nagrodę Ekstraklasy S.A. za najszybciej strzeloną bramkę w tegorocznym sezonie. W meczu z Jagiellonią Białystok, słoweński pomocnik KGHM Zagłębia Lubin trafił do siatki… w 28 sekundzie.

Tomasz Pieńko znów powołany do kadry U-19

Dobra postawa Tomasza Pieńko sprawiła, że szkoleniowiec reprezentacji Polski U-19 Marcin Brosz, powołał młodego pomocnika KGHM Zagłębia Lubin na turniej Elite Round kwalifikacji do głównego turnieju finałowego mistrzostw Europy.

Do Radomia po kolejne trzy punkty. Czas na rewanż za porażkę jesienią

Po zwycięstwach nad Lechem Poznań i Miedzią Legnica, kibice KGHM Zagłębia Lubin liczą na kolejne trzy punkty. Miedziowych czeka jednak trudne zadanie. Dzisiaj wieczorem zagrają bowiem z Radomiakiem Radom – drużyną, która jeszcze tej wiosny nie przegrała. 

Łakomy nominowany do „młodzieżowca miesiąca”

Świetna forma Łukasza Łakomego na ligowych boiskach w minionym miesiącu została doceniona. Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin otrzymał nominację do nagrody „Młodzieżowca Lutego” PKO Banku Polskiego 2023, o którą powalczy z Gabrielem Kobylakiem (Radomiak Radom) oraz Ernestem Terpiłowskim (Widzew Łódź). 

Tomasz Pieńko powołany do kadry U-19

Pomocnik Miedziowych Tomasz Pieńko został powołany do reprezentacji Polski U-19. Zgrupowanie konsultacyjne kadry prowadzonej przez trenera Marcina Brosza odbędzie się w od 6 do 8 marca w Rącznej.

Rozmaitości

Akcja „nakrętkowa” dla Wiktora Andrejko. Chcą uzbierać 10 tysięcy

Stowarzyszenie Lubin 2006 rozpoczyna kolejną akcję „nakrętkową”, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rehabilitację Wiktora Andrejko, ucznia II Liceum Ogólnokształcącego, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Organizatorzy i pomysłodawcy tego szczytnego przedsięwzięcia chcą uzbierać ze sprzedaży nakrętek 10 tysięcy złotych. Dają sobie czas do 15 marca.