×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Lubomir Guldan żegna się z Zagłębiem. W Lubinie spędził blisko 10 lat

Był kapitanem drużyny i filarem defensywy. Dla młodszych zawodników – wzorem do naśladowania. Zawsze pomocny, uśmiechnięty. Po zakończeniu kariery pozostał w Zagłębiu obejmując posadę dyrektora sportowego. Dzisiaj jednak przyszedł czas pożegnań z Lubinem.

Lubomir Guldan przyszedł do miedziowego klubu w lipcu 2013r. z Ludogorca Razgrad.

-Początki były trudne, po pierwszym moim sezonie, zanotowaliśmy spadek z ekstraklasy. To były trudne momenty. Ale były też piękne, pełne wzruszeń i emocji. Cieszę się, że byłem w takim klubie, jak Zagłębie – rozpoczyna swoją opowieść o pobycie w Lubinie, Lubomir Guldan.

Popularny „Gula” pamięta wiele wspaniałych meczów, jak derby u siebie ze Śląskiem Wrocław, gdzie grając w dziesięciu, Zagłębie w ostatniej akcji zdobyło gola na wagę zwycięstwa. Bramkę zdobył wtedy Jakub Świerczok. Inną, równie emocjonującą chwilą były potyczki ze słynnym Partizanem Belgrad. W barwach Zagłębia wystąpił blisko 270 razy, strzelił łącznie 14 bramek, notując 9 asyst. Po zakończeniu piłkarskiej kariery pozostał w Zagłębiu w charakterze dyrektora sportowego. Funkcję tę pełnił przez niemal dwa lata. W 2021r. został wybrany piłkarzem 75-lecia i trafił do jedenastki drużyny wszech czasów.

– Dziękuję wszystkim ludziom, których spotkałem na swojej drodze w czasie gry w Zagłębiu, zawodnikom, trenerom, działaczom, kibicom. Życzę Zagłębiu jak najlepiej. Wierzę, że kibice będą jeszcze przeżywać w Lubinie wspaniałe chwile – mówi na koniec Lubomir.

 
lubo
lubo4
lubo6

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie pożegnało się z Koki Hinokio

Koki Hinokio nie jest już zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. 21-letni Japończyk przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Stali Mielec.

Gorące transfery w Zagłębiu Lubin. Mata już jest, będzie Świerczok?

Choć piłkarska wiosna zaczyna na dobre się rozkręcać, w Zagłębiu Lubin trwa gorący okres transferowy. Klub poinformował dziś o pozyskaniu Luisa Maty. 25-letni Portugalczyk podpisał umowę do końca czerwca 2025r. Hitem dnia są natomiast wieści o Jakubie Świerczoku, który być może także zasili lubińską drużynę.

Grzywna i zakaz stadionowy dla kibica Zagłębia Lubin

19-letni kibic Zagłębia Lubin został zatrzymany i skazany w trybie przyspieszonym za lekceważenie poleceń służb porządkowych i prowokowanie kibiców Legii Warszawa.

Fornalik – pokazaliśmy, że potrafimy grać, jak równy z równym

Nie ostygły jeszcze na dobre emocje i wrażenia po sobotnim meczu KGHM Zagłębia Lubin z Legią Warszawa. Miedziowi niestety przegrali ten pojedynek 1:2, ale wstydu nie przynieśli. Z Wojskowymi walczyli jak równy z równym. Co o tym spotkaniu powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn?

KGHM Zagłębie Lubin kontra Legia Warszawa. Dzień próby

To może być piękny i niezapomniany sobotni wieczór dla kibiców piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin. Punktualnie o godzinie 20. miedziowi podejmą jednego z głównych kandydatów do mistrzowskiej korony. Czy po efektownym i prestiżowym zwycięstwie w derbach Dolnego Śląska, lubinianie pójdą za ciosem i zdołają pokonać Legię Warszawa?

Fornalik – jesteśmy w stanie pokonać Legię. Dlaczego mamy się bać?

Nowy trener KGHM Zagłębia Lubin zaczął z wysokiego C. Wygrywając prestiżowe derby ze Śląskiem Wrocław, zaskarbił sobie życzliwość i zaufanie kibiców miedziowego klubu. Jeśli w sobotę wygra z Legią Warszawa, Waldemar Fornalik może usłyszeć z trybun słynne „Waldek King”.