×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Łucznicy z Raszówki pokazali jak się strzela z łuku

W Nowej Rudzie rozegrano podwójne zawody II Rundę Pucharu Polski Juniorów Młodszych, będąca jednocześnie kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łucznictwie, a dzień później mistrzostwa młodzików.  

W pierwszych zawodach startowała dwójka zawodników z Raszówki, która zajęła miejsca nie dające kwalifikacji do OOM. Natomiast podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Łucznictwie najlepiej spisała się drużyna dziewczynek w składzie:  Hanna Makowska, Valeriia Medvedieva, Manna Kozdroń i Natalia Maluska zajmując czwarte miejsce.

Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca:

  • Karol Wachowski piąte
  • Hania Makowska szóste,
  • Mikst Valeriia Medvedieva, Karol Wachowski piąte
  • Valeriia Medvedieva czternaste
  • Natali Maluska dwudzieste czwarte

W klasyfikacji klubowej LZS SKS Raszówka zajął piąte miejsce wśród zespołów z trzech województw zdobywając pierwsze punkty w klasyfikacji Ministerstwa Sportu.

 

Wybrane dla Ciebie

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.

Trzy nowe autobusy elektryczne będą wozić polkowiczan

Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice. Pojazdy najnowszej generacji zaprojektowane dla mniejszych miast i miasteczek wzmocnią żółty tabor. To najmniejsze z gamy zeroemisyjnych autobusów marki Yutong.

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach w Gminie Lubin

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.